Katarzyna Meissner z VeloBanku na podium rankingu TOP 50 CMO in Poland
Kapituła prestiżowego konkursu Dyrektor Marketingu Roku wyłoniła najaktywniejszych managerów marketingu, doceniając ich za osiągnięcia 2023 roku i wcześniejsze sukcesy. Coroczne zestawienie TOP 50 CMO ma na celu podsumowanie rezultatów uzyskiwanych przez zarządzających najbardziej rozpoznawalnymi markami w Polsce. Na podium w tym zestawieniu znalazła się Katarzyna Meissner, Dyrektor Zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku. Kapituła doceniła całokształt osiągnieć w trakcie prac nad rebrandingiem banku oraz działania komunikacyjne skupione wokół technologii i zrównoważonego rozwoju.
Katarzyna Meissner z VeloBankiem związana jest od samego początku. Odpowiada za całość działań związanych z promocją i wizerunkiem, podzielonych organizacyjnie na komórki zajmujące się marketingiem, public relations oraz komunikacją wewnętrzną. Stoi za spektakularnym sukcesem najszybszego, 5. tygodniowego, rebrandingu instytucji bankowej w Polsce. Aktualnie koordynuje procesy biznesowe wpływające na postrzeganie VeloBanku przez konsumentów oraz otoczenie instytucjonalne. Jest pomysłodawczynią m.in. programu VeloTalent, akcji CSR z pogranicza biznesu, kultury, nauki i sportu. W listopadzie 2023 roku, wraz ze swym zespołem, Katarzyna Meissner odebrała aż 4 wyróżnienia w XII edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku. Wyłaniane przez tę samą kapitułę ekspertów zestawienie TOP 50 CMO in Poland, potwierdza skalę osiągnięć w dziedzinie marketingu, które w ostatnich latach były efektem jej pracy i zaangażowania w kreowania Świata Bardziej Velo.
– To dla mnie niesamowicie miłe zaskoczenie, że kapituła inicjatywy jaką jest konkurs Dyrektor Marketingu Roku, postanawia po 3 miesiącach od naszego ostatniego spotkania przyznać mi 3 miejsce w rankingu TOP 50 CMO in Poland. Marketing i komunikacja są strategicznymi partnerami dla rozwoju biznesu. Coraz silniejszymi zresztą. To te działania pomagają budować przewagę konkurencyjną, szczególnie w sektorze finansowym, tak mocno regulowanym. Tego typu rankingi, jak TOP 50 CMO in Poland, tylko to potwierdzają. Nagrodę tę traktuję w pierwszej kolejności jako wyróżnienie dla zespołu VeloBanku, który każdego dnia podnosi poprzeczkę i udowadnia, że staranie się bardziej przynosi konkretne rezultaty. To również docenienie naszych klientów i partnerów, którzy utożsamiają się z marką VeloBanku i są aktywnymi odbiorcami naszych działań – zaznacza Katarzyna Meissner, zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.
TOP 50 CMO in Poland to inicjatywa organizatorów prestiżowego konkursu branżowego Dyrektor Marketingu Roku. Tegoroczna edycja rankingu została ogłoszona 29 lutego w Warszawie. Zestawienie podsumowuje dalszą perspektywę czasu i kluczowe osiągnięcia dyrektorów marketingu pracujących dla najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Przed dołączeniem do VeloBanku w latach 2012-2019 Katarzyna Meissner pracowała w Santander Bank Polska, gdzie odpowiadała za projekty wizerunkowe, działania relacyjne z klientami i otoczeniem rynkowym oraz rebranding BZWBK. Kluczowe programy, którymi zajmowała się w Santander Bank Polska to m.in. UEFA Champions League, Santander Orchestra czy Konkurs Chopinowski. W latach 2020-2022 była dyrektorem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, zarządzając całą działalnością merytoryczną i operacyjną. W czasie jej kadencji w Instytucie powstał pierwszy w jego historii Dział Komunikacji, a także przeprowadziła rebranding instytucji, wprowadzając nową nazwę i identyfikację wizualną.
Pełna lista laureatów rankingu TOP 50 CMO in Poland znajduje się na stronie: https://leadersinpoland.pl/top-10-cmo-in-poland-2023-1/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.