Klienci HSBC w Polsce będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych
HSBC rozszerza zakres wsparcia dla klientów w Polsce. We współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), zapewni swoim klientom dostęp do płynności finansowej, niezbędnej w czasach nagłej stagnacji gospodarczej. Umowa z BGK jest uzupełnieniem szeregu inicjatyw podjętych przez HSBC już na początku pandemii COVID-19, w tym umorzenia spłat kapitału oraz rozwiązań z zakresu wsparcia finansowania handlu.
Skutki gospodarcze pandemii COVID-19 dotyczą przedsiębiorstw na całym świecie. Dzięki umowie o limit gwarancyjny podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, klienci HSBC w Polsce będą mogli uzyskać wsparcie w utrzymaniu płynności finansowej w trudnym okresie niepewności ekonomicznej.
"Umowa o limit gwarancyjny w ramach Funduszu Gwarancji Płynności Finansowej stanowi uzupełnienie wsparcia, jakiego udzielamy naszym klientom w celu zapewnienia funkcjonowania łańcuchów dostaw i kontynuacji działalności w handlu międzynarodowym. Przyznanie limitu przez BGK jest podkreśleniem znaczenia HSBC w Polsce, zaufania do jakości procesu oceny kredytowej, solidnych platform technologicznych oraz potwierdzeniem naszych wysokich ratingów kredytowych. HSBC pozostaje jednym z najwyżej ocenianych banków na świecie, a analitycy chwalą nasz zdywersyfikowany model biznesowy" – powiedział Michał H. Mrożek, CEO HSBC w Polsce.
Michał H. Mrożek dodał również: "Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego została podpisana w formie cyfrowej. Jest to wynik ciągłych inwestycji Grupy HSBC w zwiększanie możliwości cyfrowych i oferowanie klientom elastyczności, co jest niezwykle istotne w obecnej sytuacji. Bank utrzymuje pełną zdolność operacyjną przy pomocy pracowników pracujących zdalnie. Wdrożone przez nas procesy cyfrowe pozwalają naszym dotychczasowym klientom na pełną interakcję z bankiem bez konieczności fizycznej wymiany dokumentów".
HSBC w Polsce świadczy usługi finansowe polskim korporacjom i instytucjom o międzynarodowych aspiracjach oraz obsługuje lokalne oddziały globalnych klientów. Bank na bieżąco monitoruje także zmiany w otoczeniu biznesowym i gospodarczym związane z pandemią COVID-19. Poprzez nowoczesną platformę badawczą zapewnia swoim klientom dostęp do raportów i analiz dotyczących zagadnień gospodarczych i ekonomicznych na poziomie globalnym, regionalnym i krajowym.
Klienci zainteresowani wdrożeniem rozwiązań związanych z programem gwarancyjnym lub podpisem cyfrowym BGK mogą kontaktować się ze swoimi doradcami HSBC za pośrednictwem standardowych kanałów lub poczty elektronicznej: firmy@hsbc.com.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.