Komunikaty PR

Kluczowa inwestycja dla fabryki Solaris oficjalnie otwarta

2022-10-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizował obiekt o powierzchni 10 000 m kw. dla Solaris Bus & Coach. Zaplecze magazynowe dla fabryki w Bolechowie spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów. Otwarcie odbyło się 29 września.

Panattoni oddając obiekt w Bolechowie k. Poznania, dopisuje kolejną udaną realizację, wspierającą procesy produkcyjne swojego klienta. Solaris korzystać będzie z magazynu o powierzchni 10 000 m kw., który powstał zaledwie 150 metrów od fabryki i jest z nią połączony w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów. W obiekcie magazynowane będą części przeznaczone do produkcji autobusów i trolejbusów w sąsiedniej hali.

- „Firma Solaris to ponad 25 lat historii produkcji innowacyjnych i ekologicznych pojazdów. Ponad 20 000 wyprodukowanych autobusów, które wyznaczały kierunek branży w całej Europie. To wspaniałe uczucie stać się częścią tej historii, a przy tym dołożyć kolejną cegiełkę do zielonej rewolucji w transporcie na Starym Kontynencie” - mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Panattoni zarówno w części biurowej, jak i magazynowej zaimplementowało zaawansowane rozwiązania służące do detekcji dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych firma rozbudowała wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Dostosowano również rozmieszczenie oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów.

- „Inwestycja w Bolechowie to nie tylko kolejny pokaz efektywnego wsparcia zakładu produkcyjnego, ale też elastyczności Panattoni. Mimo zmian koncepcji w trakcie realizacji, dostarczyliśmy obiekt w bardzo dobrym czasie i wyposażyliśmy go w szereg zaawansowanych technologii. Nasze kompetencje pozwoliły na ekspansję w miejscu, które firma Solaris doskonale zna i które od lat pozwala docierać do najważniejszych rynków w Europie” - dodaje Michał Chodecki, BTS Development Director w Panattoni.

Zarówno przygotowywany przez Panattoni obiekt BTS, jak i istniejący już zakład, położone są w strategicznej lokalizacji, ok. 8 km. od granic Poznania i 20 od jego centrum. Ponadto 25 km od budynków przebiega autostrada A2 łącząca m.in. Berlin, Łódź i Warszawę, a nieco ponad 20 km droga ekspresowa S11, która docelowo połączy Katowice na południu, z Koszalinem na wybrzeżu Bałtyku. 

Zieleń w pakieciePanattoni realizując obiekt magazynowy dla Solaris wzmocniło dach, na którym zamontowane zostały 572 ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 260,3 kWp, a rozkład paneli dostosowany został do rozłożenia klap oddymiających i świetlików. Ponadto na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp. W planach jest również doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego. Panattoni realizuje również koncepcję zadaszenia parkingów osobowych wiatami wyposażonymi w ogniwa fotowoltaiczne. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.