Kobiety z branży nieruchomości na Property Walk w ŁÓDŹ.WORK
13 października br. miało miejsce spotkanie Women in Real Estate in Poland (WIREP), w ramach pierwszego Property Walk w Łodzi. Blisko 40 kobiet zebrało się, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązać nowe relacje zawodowe i osobiste. Wydarzenie odbyło się na terenie inwestycji biurowej OKAM - ŁÓDŹ.WORK. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Urzędu Miasta Łodzi.
Kobiety, także w naszej branży, są niezwykle przedsiębiorcze, mają ogromną siłę i potencjał. W OKAM mocno stawiamy na parytet płci, dotyczy on zarówno samego Zarządu jak i stanowisk kierowniczych w poszczególnych działach. Przykładamy również ogromną wagę do możliwości łączenia z sukcesem przez kobiety życia zawodowego z osobistym i rodzinnym. Takie spotkania to szansa na wymianę wiedzy, opinii, doświadczenia, a także nawiązanie nowych wartościowych kontaktów. Cieszymy się ponadto, że pierwsze spotkanie z cyklu Property Walk odbyło się w Łodzi, z którą od lat jesteśmy blisko związani, na terenie naszej biurowej inwestycji ŁÓDŹ.WORK - podkreśla Anna Watkowska, Head of People i Członek Zarządu w OKAM Capital.
Anna Watkowska przybliżyła profil działalności OKAM w tym historię OKAMu w Łodzi a także najbliższe plany inwestycyjne firmy, w tym dotyczące stolicy województwa łódzkiego. Uczestnicy mogli bezpośrednio zwiedzić ŁÓDŹ.WORK, dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca, gdzie dawniej działała fabryka Teodora Meyerhoffa, a także o ofercie najmu przestrzeni biurowej. Podczas wycieczki po ŁÓDŹ.WORK goście obejrzeli również przykładową powierzchnię niewykończoną oraz wykończoną wraz z wyposażeniem a także istniejący showroom, w którym wszyscy najemcy ŁÓDŹ.WORK mogą skorzystać z bogatej oferty mebli biurowych. Na spotkaniu poruszona została także, bliska OKAM, tematyka rewitalizacji Łodzi, dzięki której powstają budynki łączące tradycję i historię z nowoczesnością.
Poza ŁÓDŹ.WORK, w stolicy regionu OKAM zrealizował ważny na mapie miasta projekt kulturalno-rozrywkowy Strefę Piotrkowska 217. W jej sąsiedztwie prowadzi obecnie pierwszą inwestycję mieszkaniową w Łodzi. W planach ma kolejną, tym razem zlokalizowaną obok ŁÓDŹ.WORK, przy ul. Dowborczyków, gdzie powstać ma około 300 mieszkań.
WIREP jest Stowarzyszeniem, którego działania koncentrują się na wsparciu edukacji i networkingu kobiet, wymianie doświadczeń między nimi, a także pomocy w godzeniu życia zawodowego z prywatnym.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.