Kolejne postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Rodzinne Podolany to inwestycja, na którą składają się dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu i domy w zabudowie szeregowej, z ogrodami. Osiedle sukcesywnie powiększa się od 2019 roku, kiedy rozpoczęto sprzedaż i budowę. Obecnie realizowane są równocześnie dwa szeregi: C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – W szeregu F pozostały do wykonania ostatnie prace, czyli dokończenie ułożenie ozdobnej cegły klinkierowej na elewacji, od strony ogrodów, postawienie płotów oddzielających poszczególne działki, a także oczyszczenie całego otoczenia oraz drobne poprawki wewnątrz lokali mieszkalnych. Jesteśmy tuż przed odbiorami – mówi Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Ponadto budowlańcy kontynuują wykonanie elewacji w szeregu C. Tutaj także duża część jest wykonana. Natomiast w szeregu H (łącznie 16 mieszkań dwupoziomowych o powierzchniach 76 i 79 mkw.) postawiono mury parteru.
Jednocześnie w biurze Sky Investments trwa sprzedaż ostatnich mieszkań. W szeregach oznaczonych literami H i I powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Zostało już tylko dziewięć takich mieszkań.
- Projekt każdego z nich zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 mkw., poddasze nieużytkowe oraz teren zielony przed wejściem. Warto zapoznać się z naszą propozycją, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, by w tak blisko centrum Poznania powstawało osiedle o takim kameralnym charakterze – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments. Ten etap osiedla będzie gotowy w I kwartale 2023 roku i zakończy realizację całości przedsięwzięcia deweloperskiego. W ramach inwestycji regularnie powstaje infrastruktura, czyli: elementy małej architektury (drogi wewnątrzosiedlowe, oświetlenie, kosze na śmieci), będzie również przygotowany plac zabaw. Osiedle cieszy się dużą popularnością i od 2019 roku ponad 70 lokali znalazło swoich nabywców. Aktualnie Sky Investments pracuje nad rozszerzeniem oferty, a o inwestycyjnych premierach będzie na bieżąco informował.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.