Kolejny etap Alei Praskich w Warszawie z certyfikatem BREEAM
Develia otrzymała certyfikat BREEAM dla najnowszego, VI etapu warszawskiego osiedla Aleje Praskie. W ofercie tej fazy inwestycji jest 230 mieszkań oraz 9 lokali usługowych. Jej ukończenie zaplanowane jest na I kwartał 2024 roku.
BREEAM to niezależny system certyfikacji budynków, który jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Jego główną ideą jest ocena jakości i wpływu na środowisko naturalne oraz użytkowników. Podczas procedury weryfikacyjnej brane pod uwagę są takie aspekty, jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna oraz wygoda użytkowania. Pomyślne przejście tego procesu jest dowodem, że dana nieruchomość została zrealizowana według najlepszych standardów, z troską o zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców.
Inwestycje z certyfikatem BREEAM oferują wiele korzyści dla nabywców – zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii przekłada się na niższe rachunki za eksploatację mieszkań i części wspólnych. Część banków udzielających kredytów hipotecznych przy kupnie certyfikowanej nieruchomości oferuje niższe oprocentowanie, co może być szczególną korzyścią w dobie rosnących stóp procentowych.
To świadectwo jakości otrzymał właśnie VI etap osiedla Aleje Praskie, które Develia realizuje w Warszawie zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W ramach tej fazy inwestycji powstanie 230 mieszkań, 9 lokali usługowych oraz garaż z 229 miejscami postojowymi. Do wszystkich przypisane będą balkony lub ogródki. Stanowiska w podziemnej hali parkingowej są dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych. Zakończenie budowy VI etapu jest zaplanowane na I kwartał 2024 roku.
- Aleje Praskie to inwestycja, w której komfort mieszkańców stawiamy na równi z dbałością o pozytywny wpływ projektu na środowisko i istniejącą tkankę miejską. Zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić nie tylko wysoką jakość osiedla dla nabywców, ale również zminimalizować jego oddziaływanie na lokalny ekosystem. Uzyskanie certyfikatu BREEAM dla wszystkich zrealizowanych dotychczas faz tego projektu jest potwierdzeniem, że udało nam się ten cel osiągnąć – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Centralnym punktem Alei Praskich będzie przestronny, wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw oraz siłownią plenerową. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane unikalne udogodnienie - tężnia solankowa. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą sztuczne pagórki, które mają wytłumiać hałas i poprawiać akustykę osiedla. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów.
Mocną stroną inwestycji jest rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, usługowa i edukacyjna. Bliskość ważnych węzłów drogowych, ul. Grochowska, ul. Targowa, Al. Waszyngtona czy
Al. Stanów Zjednoczonych, zapewnia sprawny dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji miejskiej, a w przyszłości ma powstać
III linia metra – stacja Mińska. Działają tutaj również liczne kawiarnie, restauracje, sklepy oraz placówki edukacyjne. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 103 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.