Kolejny najemca zbliża Bobrowiecką 8 do finalizacji komercjalizacji
Future Electronics Polska jest kolejnym najemcą biurowca Bobrowiecka 8. Podpisana umowa plasuje wynajęcie nieruchomości na poziomie 94%. Deweloper budynku, Spectra Development, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji budynku znajdującego się na warszawskim Dolnym Mokotowie.
–Wielkimi krokami zbliżamy się do końca komercjalizacji budynku Bobrowiecka 8. Mamy nadzieję, że finalizacja negocjacji ostatnich umów już niedługo pozwoli nam na ogłoszenie zamknięcia procesu najmu biurowca – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
Future Electronics Polska to międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych. Firma została założona w Kanadzie w 1968 r., a na polskim rynku obecna jest od ponad 20 lat. Najemca obejmie powierzchnię 291 m2 na 1 piętrze budynku. Biuro Future Electronics Polska zostanie przekazane najemcy już 1 kwietnia 2020 r.
- Warszawski rynek nieruchomości komercyjnych od kilku lat jest rynkiem klienta. Dlatego poza lokalizacją, tak ważny jest standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Realizując Bobrowiecką 8 zależało nam na tym, aby budynek jak najdłużej spełniał oczekiwania najemców, bo to dla nich został stworzony. Dlatego postawiliśmy na aspekty użytkowe powierzchni biurowych, które miały być przede wszystkim funkcjonalne. Wybraliśmy prosty, ponadczasowy design i wysokiej jakości materiały. Cieszę się, że nasze decyzje spotykają się z uznaniem kolejnych najemców biurowca”– dodaje Dariusz Sokołowski.
Inwestycja Bobrowiecka 8 wraz z sąsiadującymi budynkami - biurowcem Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10, wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci. Kompleks budynków biurowo-mieszkalnych przy ul. Bobrowieckiej istotnie przyczynił się do wzrostu atrakcyjności tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa w budynkach wprowadziła różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu przez okolicznych mieszkańców, jak i użytkowników budynków biurowych. Bobrowiecką 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego Bobrowiecka 8 charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.
Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.
Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.