Konferencja Startup Wars – jednorożce i walka o milion złotych od inwestorów
Wystąpienia reprezentantów jednorożców, expo dla młodych firm oraz konkurs na najciekawszy start-up, w którym zwycięzca będzie mógł ubiegać się o milion złotych od inwestorów – to zaledwie fragment tego, czego będzie można doświadczyć na konferencji Startup Wars, która odbędzie się 29 kwietnia na Stadionie Wrocław.
Nowe wydarzenie na polskiej scenie nie będzie kolejną „startupową konferencją”, którą można stawiać w jednym rzędzie z dziesiątkami innych o podobnym profilu. Cele Startup Wars są o wiele szersze i długofalowe. – Naszą ambicją jest stworzenie otwartej i przyjaznej platformy biznesowej, która wesprze rozwój młodych przedsiębiorców w naszej części Europy – mówi Remigiusz Nowakowski, współorganizator imprezy.
Autorzy koncepcji podkreślają, że nawet najlepsi reprezentanci swoich branż wielokrotnie spotykają się z tzw. szklanym sufitem lub pułapką średniego rozwoju. – Trudności
z rozwiązaniem tego typu problemów powodują wyhamowanie wzrostu i to właśnie przygotowanie początkujących biznesmenów na ten moment jest jednym z głównych celów Startup Wars – dodaje Nowakowski. Pomysłodawcy wierzą, że wpływ przedstawicieli polskiego biznesu na globalną gospodarkę będzie nieustannie rosnąć.
Rywalizacja na ringu
Organizatorzy planują rozpocząć cykl wydarzeń, które wyróżnią się innowacyjnym charakterem. – Format konferencji jest niecodzienny – przedstawiciele startupów zmierzą się ze sobą bowiem na… bokserskim ringu, który będzie pełnił funkcję sceny. Taka aranżacja ma zapewnić gościom sporą dawkę emocji, a uczestnikom atmosferę sportowej rywalizacji – dodaje Nowakowski.
Z kolei porcję inspiracji i wiedzy zapewni blisko 40 prelegentów – a wśród nich inwestorzy, prezesi oraz dyrektorzy operacyjni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Wśród nich m.in. Karol Sadaj (Revolut), Kacper Winiarczyk (Dott) oraz Paulina Ackermann (Lime). Oprócz występów na scenie głównej prelegenci poprowadzą także warsztaty dla gości. Oczywistą szansą dla biznesowych debiutantów będzie dostępność przestrzeni networkingowych, w tym sal konferencyjnych i kameralnych przestrzeni do spotkań.
Kluczowym punktem wydarzenia będzie konkurs dla młodych przedsiębiorstw – główną nagrodą będzie możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości miliona złotych. W finale naprzeciw siebie stanie 5 firm, których zadaniem będzie przekonanie nie tylko jury, ale i publiczności, że zasługują na wsparcie i wykorzystają je we właściwy sposób.
Dlaczego Wrocław?
Wybór stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni do organizacji tego eventu nie jest przypadkowy – Wrocław jest dziś jednym z szybciej rozwijających się miast w Polsce, jest także czołowym ośrodkiem startupowym w kraju. 12% innowacyjnych biznesów ma swoje siedziby właśnie tu. Wielkim atutem jest także położenie miasta blisko zachodniej granicy. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy we Wrocławiu największe międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów.
Na sprzyjające warunki mogą też liczyć przedstawiciele nauki, która jest nieocenionym partnerem biznesu i gwarantem jego sukcesu. Napływ młodych ludzi, a także liczba innowacyjnych rozwiązań generowanych przez nich w ośrodkach akademickich, w oczywisty sposób sprzyjają rozwojowi sektora startupowego w tej części kraju. Konferencja Startup Wars została objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.
_________________________________________________________________________
Co: Startup Wars
Kiedy: 29.04.2020
Gdzie: Stadion Wrocław
Szczegóły: www.startupwars.pl
Bilety: od 49 zł (cena w przedsprzedaży, do 20 lutego)
Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.