Klienci Bolt Market uratowali 80 ton jedzenia
Dostępna w Bolt Market kategoria „Uratuj nas!”, której celem jest ograniczenie marnowania żywności w sklepach, pozwoliła uratować w ubiegłym roku globalnie 80 ton jedzenia. Również Polacy coraz chętniej kupują żywność, która jest bliska terminu przydatności. Od uruchomienia kategorii, w sklepach Bolt Market nad Wisłą uratowane zostało już 8 ton produktów spożywczych.
Kategoria „Uratuj nas!” została uruchomiona w maju ub. roku, aby ograniczyć marnowanie żywności w sklepach Bolt Market w Polsce i na świecie. Oferuje ona zniżki do 40% na produkty, którym zbliża się data ważności lub terminu „najlepiej spożyć przed”. W Polsce, produktami które najczęściej można znaleźć w kategorii “Uratuj nas!” są mięso i ryby. Sklepem Bolt Market, który w którym uratowano najwięcej żywności jest ten na Mokotowie.
Dzięki swojej wiodącej w branży technologii, Bolt Market może optymalizować stany magazynowe i logistykę swoich sklepów, dostarczając tylko tyle produktów, ile potrzeba, na podstawie analizy zamówień składanych na platformie. W ten sposób może dokładniej odpowiedzieć na potrzeby klientów i zminimalizować nadwyżki żywności, które mogłyby zostać wyrzucone. Minimalizując marnowanie żywności w lokalnych sklepach Bolt Market, platforma może wpłynąć na lokalną społeczność poprzez oferowanie przystępnych cen i promowanie odpowiedzialnych zakupów spożywczych.
- Problem marnowania żywności dotyczy wielu lokalnych społeczności, w których działa Bolt Market. Aż 8-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych jest z tym związanych, a na całym świecie około 931 milionów ton jedzenia trafia co roku do śmieci. Dzięki kategorii „Uratuj nas!” chcemy wspierać lokalną społeczność w przeciwdziałaniu marnowania żywności, zapobiegając jej zepsuciu jeszcze przed opuszczeniem sklepu. Uratowanie w ubiegłym roku 80 ton żywności w sklepach Bolt Market na całym świecie to krok w dobrym kierunku i zamierzamy jeszcze ściślej współpracować z lokalnymi społecznościami w walce z marnowaniem żywności w 2024 roku - komentuje Agnieszka Cymbała, Country Manager Bolt Market w Polsce.
Bolt Market działa w Polsce od 2021 roku. Sklepy Bolt Market są czynne od 8 rano do północy (w zależności od lokalizacji), od poniedziałku do niedzieli. Usługi dostawy artykułów spożywczych Bolt stanowią uzupełnienie usług mobilnych Bolt, przyczyniając się do tworzenia lepszych miast dla ludzi.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.