Klienci Bolt Market uratowali 80 ton jedzenia
Dostępna w Bolt Market kategoria „Uratuj nas!”, której celem jest ograniczenie marnowania żywności w sklepach, pozwoliła uratować w ubiegłym roku globalnie 80 ton jedzenia. Również Polacy coraz chętniej kupują żywność, która jest bliska terminu przydatności. Od uruchomienia kategorii, w sklepach Bolt Market nad Wisłą uratowane zostało już 8 ton produktów spożywczych.
Kategoria „Uratuj nas!” została uruchomiona w maju ub. roku, aby ograniczyć marnowanie żywności w sklepach Bolt Market w Polsce i na świecie. Oferuje ona zniżki do 40% na produkty, którym zbliża się data ważności lub terminu „najlepiej spożyć przed”. W Polsce, produktami które najczęściej można znaleźć w kategorii “Uratuj nas!” są mięso i ryby. Sklepem Bolt Market, który w którym uratowano najwięcej żywności jest ten na Mokotowie.
Dzięki swojej wiodącej w branży technologii, Bolt Market może optymalizować stany magazynowe i logistykę swoich sklepów, dostarczając tylko tyle produktów, ile potrzeba, na podstawie analizy zamówień składanych na platformie. W ten sposób może dokładniej odpowiedzieć na potrzeby klientów i zminimalizować nadwyżki żywności, które mogłyby zostać wyrzucone. Minimalizując marnowanie żywności w lokalnych sklepach Bolt Market, platforma może wpłynąć na lokalną społeczność poprzez oferowanie przystępnych cen i promowanie odpowiedzialnych zakupów spożywczych.
- Problem marnowania żywności dotyczy wielu lokalnych społeczności, w których działa Bolt Market. Aż 8-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych jest z tym związanych, a na całym świecie około 931 milionów ton jedzenia trafia co roku do śmieci. Dzięki kategorii „Uratuj nas!” chcemy wspierać lokalną społeczność w przeciwdziałaniu marnowania żywności, zapobiegając jej zepsuciu jeszcze przed opuszczeniem sklepu. Uratowanie w ubiegłym roku 80 ton żywności w sklepach Bolt Market na całym świecie to krok w dobrym kierunku i zamierzamy jeszcze ściślej współpracować z lokalnymi społecznościami w walce z marnowaniem żywności w 2024 roku - komentuje Agnieszka Cymbała, Country Manager Bolt Market w Polsce.
Bolt Market działa w Polsce od 2021 roku. Sklepy Bolt Market są czynne od 8 rano do północy (w zależności od lokalizacji), od poniedziałku do niedzieli. Usługi dostawy artykułów spożywczych Bolt stanowią uzupełnienie usług mobilnych Bolt, przyczyniając się do tworzenia lepszych miast dla ludzi.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Złodzieje nie mają Świąt

Święta jakby luksusowe – co 4. Polak zadłuża się na Boże Narodzenie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.