Porady prawne dla konsumentów w Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Konsumenci często zapominają o prawach, które im przysługują podczas zakupów. Okazją do tego, aby lepiej je poznać i zrozumieć jest organizowane przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej wydarzenie w Galerii Północnej. Już 15 marca będzie można tam zasięgnąć bezpłatnych porad pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie.
15-go marca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. W Polsce to międzynarodowe „święto” już od 24 lat przypomina o tym, że konsument jest ważny, a jego prawa muszą być przestrzegane. Taki cel przyświeca też wydarzeniu organizowanemu w najbliższy piątek w Północnej.
Przez 8 godzin dyżurować będą tam pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie. W specjalnie przystosowanym miejscu będzie można zasięgnąć cennych porad na temat praw przysługujących każdemu konsumentowi oraz obowiązków sprzedających.
Odwiedzający Galerię Północną dowiedzą się również, jak postąpić, kiedy ma się zastrzeżenia do zakupionych towarów i usług, a także, w jaki sposób skorzystać z polubownego pozasądowego rozwiązania sporu między konsumentem a przedsiębiorcą.
Ponadto wydarzenie będzie okazją, aby poszerzyć swoją praktyczną wiedzę na temat zakupów, w tym tego, jakie oznaczenia powinien mieć bezpieczny produkt (np. zabawka), kiedy lepiej skorzystać z reklamacji, a kiedy z rękojmi, a także skąd bierze się opłata za jednorazowe opakowania.
Przedstawiciele Inspekcji Handlowej wyjaśnią także zainteresowanym, jak sprzedający powinni prawidłowo informować o cenach towarów i usług oraz promocjach. – To wydarzenie ma na celu pomóc konsumentom, którzy na przykład mają wątpliwości, co do zakupionego towaru, nie są zadowoleni z jego jakości lub napotkali trudności przy reklamacji – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie.
– Dzięki bezpłatnym konsultacjom będzie można dowiedzieć się, jak właściwie postępować w takich sytuacjach. Eksperci podpowiedzą m.in. do jakiego organu zwrócić się po pomoc, czy jak rozwiązać spór ze sprzedającym. Sama akcja ma więc wymiar edukacyjny. Pomaga zrozumieć, jak dziś, w dobie rozwiniętego handlu stacjonarnego i online chroniony jest w Polsce interes konsumenta – dodaje.
Na osoby zainteresowane poradami pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej czekać będą w godzinach od 12.00 do 20.00. Punkt doradczy znajdować się będzie na poziomie -2 galerii, tuż przy rzeźbie „Wir”.

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.