„Kosmiczna orbita” Klabatera zmierza na wszystkie dostępne platformy
21 kwietnia odbędzie się premiera gry Orbit.Industries z portfolio wydawniczego spółki Klabater. W dniu premiery projekt będzie dostępny w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series XS oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Producentem gry jest LAB123.
Orbit.Industries to strategiczna gra, której celem jest budowa jak najbardziej opłacalnej i wydajnej stacji kosmicznej. W grze dostępne są trzy tryby – Kampania, Sandbox oraz Kreatywny. Gracz może prowadzić rozgrywkę na różne sposoby – aby stacja przynosiła jak największe zyski lub budziła zachwyt i była przyjemna dla oka.
- Za niespełna miesiąc oddamy w ręce graczy naszą kosmiczną propozycję. Orbit.Industries to połączenie klasycznej literatury science fiction z popularnymi filmami i serialami o tematyce kosmicznej z rzeczywistą wiedzą i postępem w dziedzinie eksploracji kosmosu. Gracz będzie eksplorował odległe zakątki przestrzeni kosmicznej za pomocą swojej unikalnie zbudowanej i zarządzanej stacji orbitalnej. W najnowszy zwiastunie, który udostępnimy w dniu premiery, będzie zaprezentowany obszerny zakres gry – od eksploracji kosmosu, planowania stacji – po zarządzanie zasobami – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.
Premiera na PC, Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series XS oraz PlayStation 4 i PlayStation 5 odbędzie się 21 kwietnia.
- Dzięki opiniom zebranym w ciągu ostatnich kilku tygodni w ramach Otwartej Bety, gra zostanie uruchomiona z ulepszonym Samouczkiem oraz dodatkowym głosem sztucznej inteligencji zaimplementowanym w trybie Kampanii. Wprowadzimy też szereg mniejszych zmian, które w ramach Playtestów przekazali nam gracze, ich zdanie jest dla nas najważniejsze – dodaje Joanna Keler, marketing manager Klabater SA.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.