Lexmark globalnym liderem raportu IDC MarketScape
Lexmark, globalny lider technologii przetwarzania obrazu, został doceniony w raporcie MarketScape przygotowanym przez globalną firmę analityczną IDC, za wprowadzanie innowacji w chmurze, interaktywną analitykę i szerokie zastosowanie IoT. Są to szczególnie istotne kryteria, które odpowiadają na rosnące wymagania związane z pracą hybrydową.
Najnowszy raport IDC MarketScape analizuje rynek usług zarządzania drukiem w chmurze (MPS) oraz innych opartych na chmurze modeli kontraktowych usług druku zarówno dla przedsiębiorstw, jak i małych i średnich firm. W badaniu wzięto pod uwagę dynamiczne przejście z pracy stacjonarnej na hybrydową, które wymaga zapewnienia cyberbezpieczeństwa, zdalnego dostępu do usług związanych z wydrukiem i przechowywaniem dokumentów firmowych a także monitorowania potrzeb użytkowników.
- Uznanie Lexmarka za lidera w rankingu IDC MarketScape dla chmury MPS potwierdza nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie wiodących w branży rozwiązań w zakresie rozwiązań IT i IoT, które pomagają klientom dostosować się do szybko zmieniających się warunków pracy – mówi Mariusz Ożarowski, Dyrektor Zarządzający Lexmark Central Europe. - Cieszymy się, że firma IDC potwierdziła, że zaufanie, jakim nasi klienci darzą urządzenia i rozwiązania Lexmarka, jest zasłużone.
Ocena zawarta w raporcie IDC MarketScape wykazała następujące mocne strony firmy Lexmark:
· Wykorzystanie innowacyjnych technologii: Według raportu, "Lexmark kontynuuje wprowadzanie innowacji w ramach swojego ogólnego podejścia do MPS, koncentrując się na uproszczeniu wszystkich aspektów obsługi drukowania. Kiedy Lexmark wprowadził swoją ofertę Cloud Print Infrastructure (CPI) jako usługę w 2019 roku, postawił na 3 filary: uproszczenie infrastruktury wydruków i zarządzania IT oraz wsparcie użytkowników. Poprzez wprowadzenie platformy Cloud Bridge Lexmark może dostarczać pełen zakres swoich usług i zarządzać nimi w praktycznie każdym środowisku, udostępniając MPS szerszemu gronu klientów, od SMB do przedsiębiorstw."
· Rozwiązania oparte na chmurze: Według raportu: "Lexmark jest na mocnej pozycji, aby spełnić oczekiwania związane z chmurą, ponieważ organizacje chcą wykorzystać technologię do poprawy wyników biznesowych związanych z drukiem i zredukować infrastrukturę lokalną. Elementy, które sprawiają, że Lexmark jest liderem w dziedzinie MPS, takie jak inwestycje w sprzęt drukujący, IoT, doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa, czy globalna platforma świadczenia usług, odgrywają ważną rolę w zdolności firmy do przewodzenia rynkowi w przechodzeniu na druk jako usługę."
· Specjalizacja branżowa: Jak stwierdzono w raporcie: "branżowe podejście firmy Lexmark do rynku pomogło jej zdobyć pozycję silnego konkurenta w każdym programie, w którym ważna jest głęboka integracja z istniejącymi systemami i aplikacjami biznesowymi".

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.