Marek Ciszewski nowym dyrektorem Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Zmiany na stanowisku dyrektora Galerii Północnej w Warszawie. GTC w Polsce mianowało na tę pozycję Marka Ciszewskiego, doświadczonego managera z blisko 25-letnim stażem.
Nowy dyrektor warszawskiej galerii aktywnie uczestniczył w tworzeniu branży centrów handlowych w kraju. Odpowiadał m.in. za komercjalizację i debiuty jednych z pierwszych galerii handlowych. Dokonania Marka Ciszewskiego oraz jego zespołów wielokrotnie były doceniane przez rynek, co potwierdzają liczne nagrody.
W swojej karierze zajmował się rozwojem 12 obiektów handlowych w całej Polsce. Trzykrotnie sprawował stanowisko dyrektora centrum handlowego, a wcześniej także członka zarządu, dyrektora wynajmu i leasing managera oraz dyrektora marketingu.
Od 2009 r. do 2023 r. Marek Ciszewski związany był z Mayland Real Estate. Przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję dyrektora centrów handlowych Serenada i Krokus w Krakowie, gdzie odpowiadał m.in. za kompleksowe zarządzanie, wsparcie komercjalizacji, zarzadzanie operacyjne i marketing. Był także jednym ze współtwórców tej inwestycji. W 2017 roku powierzone zostały mu także prace związane z debiutem rynkowym Serenady, co rok później zaowocowało nagrodami m.in. CEE Retail Real Estate Awards oraz Property Design Awards.
Wcześniej, przez blisko 4 lata, Marek Ciszewski pełnił funkcję dyrektora centrum Riviera w Gdyni – największego obiektu tego typu na Pomorzu. Tu również odpowiadał za launch inwestycji, a także marketing, projekty operacyjne i leasingowe. W swoim portfolio nowy dyrektor Północnej ma także działania związane z komercjalizacją centrów m.in. Karolinka w Opolu, Pogoria w Dąbrowie Górniczej i Jantar w Słupsku.
W latach 2004-2009 był jedną z osób odpowiedzialnych za wprowadzenie na rynek Silesia City Center w Katowicach – największej galerii handlowej na Śląsku. Marek Ciszewski jako dyrektor wynajmu, a później członek zarządu i dyrektor ds. marketingu i wynajmu, odpowiadał m.in. za koncepcję komercyjną śląskiego giganta, wynajem powierzchni, a także zarządzanie.
Powierzono mu też prace związane z otwarciem Silesia City Center, co przyniosło jeden z najgłośniejszych debiutów w branży w pierwszej dekadzie lat dwutysięcznych. Przed przejściem do Silesia City Center, Marek Ciszewski pełnił funkcję dyrektora wynajmu w Kaufland, gdzie zarządzał 450 najemcami.
Z rynkiem retail związał się w 1998 roku: najpierw z Steen&Strøm, później z TK Development wprowadzając na rynek pierwsze centra handlowe w Polsce - Targówek, Reduta, Plejada Bytom, Plejada Sosnowiec. Do nowego wyzwania Marek Ciszewski podchodzi z entuzjazmem.
– Galeria Północna to niezwykle ciekawy obiekt, mający ogromny potencjał, który już docenił rynek. Dlatego priorytetem dla mnie i mojego zespołu będzie dalszy, wielowymiarowy rozwój inwestycji, w takich obszarach jak chociażby tenant-mix, marketing czy ESG, a co za tym idzie stworzenie obiektu, który w zmieniającym się krajobrazie retail, będzie wyróżniał się, odważnie patrzył w przyszłość oraz wyznaczał nowe trendy– mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.
Źródło: Galeria Północna/Guarana PR
Tagi: Galeria Północna, GTC SA

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.