To będzie dobry Flow! Archicom zaprasza na Letni Festiwal Filmowy - tme Polówka

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Dobry Flow – pod takim tytułem rusza kolejna sekcja tegorocznego łódzkiego Festiwalu Filmowego tme Polówka. Filmy w ramach sekcji „Dobry Flow” emitowane będą w każdą sobotę od 27 lipca do końca sierpnia o godzinie 21:00 na terenie EC1. Partnerem wydarzenia jest firma Archicom realizująca projekt Flow w Nowym Centrum Łodzi zlokalizowany pomiędzy EC1 a Dworcem Łódź Fabryczna.
EC1 - Miasto Kultury, to właśnie tu przy ulicy Targowej 1/3 rusza nowa sekcja filmowa w ramach 17. edycji Letniego Festiwalu Filmowego w Łodzi tme Polówka. Do końca sierpnia w każdą sobotę o godzinie 21:00 na wielkim ekranie emitowane będą największe hity srebrnego ekranu. Sekcja „Dobry Flow” rozpocznie się w najbliższą sobotę (27 lipca) trzymającym w napięciu filmem w reżyserii Douga Limana pt. „Tożsamość Bourne’a”. W kolejnym tygodniu 3 sierpnia w kinie pod chmurką zmienimy klimat na nieco lżejszy emitując komedię „W trójkącie”. Natomiast sobotni wieczór 10 sierpnia to spotkanie z Leonardo DiCaprio i kultowym „Wilkiem z Wall Street”.
Druga połowa sierpnia zapowiada się równie ekscytująco! 17 sierpnia Ryan Gosling i Harrison Ford zabiorą nas w kolejną pełną emocji podróż do świata nowego Blade Runnera, tym razem do roku 2049. Tydzień później (24 sierpnia) w ramach sekcji „Dobry Flow” obejrzeć będzie można nagrodzony trzema Oscarami „Green Book”. Szofer i ekstrawagancki muzyk, których różni praktycznie wszystko, przekonają się, że wspólna podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. „Dobry Flow” zakończymy z przytupem. Na sam koniec wakacji 31 sierpnia w ramach Polówki czekać będzie na nas prawdziwy klasyk filmowy – musical „Blues Brothers”, w którym w rolach głównych zobaczymy Johna Belushi i Dana Aykroyda. Wszystkie seanse filmowe tme Polówka są bezpłatne.
Skąd pomysł na tytuł sekcji „Dobry Flow”? Flow to nowy projekt realizowany przez firmę Archicom w Nowym Centrum Łodzi pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem naukowo-kulturalnym EC1. Inwestycja zajmie 2 ha i przewiduje powstanie pięciu budynków, które pomieszczą 1200 mieszkań. Teren Flow będzie otwarty na miasto, w ramach inwestycji przewidziano tereny zielone oraz punkty usługowe, a także poświęcone kulturze i nauce. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień 2028 roku.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.