Metallic i przyszłość ochrony danych w aplikacjach Office 365
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Autor: Shai Nuni, VP, Metallic EMEA, Commvault
Przedsiębiorstwa zmagają się z całkiem nową rzeczywistością, którą przyniosły pandemia COVID-19 i wynikające z niej przejście na pracę zdalną. Otwarcie drzwi do firmy na oścież i pozostawienie jej bez ochrony wystawia ją jednak na ryzyko, a w przypadku prawdziwej katastrofy może niekorzystnie wpłynąć na całą infrastrukturę informatyczną i działalność przedsiębiorstwa. Zarządzanie danymi i ich ochrona — zwłaszcza gdy znajdują się one w różnych regionach — to niezwykle ważne zadania. I choć transformacja i optymalizacja cyfrowa stały się Świętym Graalem przetrwania na współczesnym rynku, rola ochrony danych zawartych w oprogramowaniu udostępnianym w modelu usługowym (SaaS) musi znaleźć się na szczycie listy priorytetów każdego menedżera organizacji, aby firma była w stanie w pełni wykorzystać skalę i prostotę możliwą dzięki chmurom hybrydowym.
Firma Commvault niedawno rozszerzyła ofertę SaaS Metallic o zarządzanie danymi w newralgicznych aplikacjach SaaS działających w chmurach hybrydowych. Po wprowadzeniu usługi Metallic Backup for Microsoft Dynamics 365 oferta zapewnia teraz obsługę technologii chmurowych Microsoft w rozwiązaniach Dynamics 365, Microsoft 365 i Azure.
Użytkownicy Microsoft Office 365 korzystają już z aplikacji SaaS. Czy zapewniają one jednak odpowiednią ochronę i możliwości odtwarzania? A co z danymi? Microsoft oferuje solidne, najlepsze na rynku narzędzia SaaS zwiększające produktywność, takie jak Exchange Online, OneDrive for Business, SharePoint Online i Microsoft Teams. Są one udostępniane w chmurze, dzięki czemu dane są dostępne w dowolnym miejscu i czasie. Utrata danych i cyberataki stają się jednak coraz częstsze, dlatego współczesne firmy każdej wielkości potrzebują wyspecjalizowanych narzędzi do długoterminowego przechowywania i szybkiego odtwarzania danych oraz zapewniania zgodności z umowami SLA.
Oto kilka kluczowych kwestii, które warto uwzględnić przy wyborze optymalnego rozwiązania do ochrony środowiska Microsoft.
Ochrona danych w środowisku Office 365 przed błędami człowieka
Omyłkowe usunięcie użytkownika, błędna modyfikacja witryny bądź pliku czy usunięcie ważnej wiadomości e-mail — błędów ludzkich nie da się uniknąć. Czasem odzyskanie danych może trwać całe tygodnie lub miesiące, a nierzadko jest wręcz niemożliwe. Większość firm nie może sobie pozwolić na utratę danych lub tak długie oczekiwanie. Potrzebują swoich informacji tu i teraz. Rozwiązanie SaaS Metallic do ochrony danych daje firmie poczucie bezpieczeństwa i pewność, że niezależnie od tego, co się wydarzy, jej dane w razie potrzeby będą dostępne.
Ochrona newralgicznych danych przed szkodliwym oprogramowaniem lub atakiem ransomware
SaaS to szybko rozwijający się rynek — podobnie jak cyberprzestępczość.
Notujemy wzrost liczby ataków ransomware ukierunkowanych na wrażliwe informacje przechowywane w chmurze, których nie zabezpiecza żadne rozwiązanie do ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych. Hakerzy zasadniczo penetrują system ofiary, zaszyfrowują kluczowe informacje, przez co stają się one bezużyteczne, a potem żądają ogromnych okupów za odblokowanie tych niezwykle ważnych zasobów. Prowadzi to do poważnych zakłóceń, a potencjalnie nawet wstrzymania działalności biznesowej. Z uwagi na wzrost liczby zagrożeń typu ransomware i wysokości żądanych okupów rozwiązanie SaaS do ochrony danych może stworzyć całościową poduszkę bezpieczeństwa, która będzie zachowywać i izolować kopie danych (np. z pakietu Office 365) poza środowiskiem aplikacji, aby umożliwić firmom szybkie odzyskiwanie zaatakowanych informacji.
Organizacje powinny zadbać o zgodność z regulacjami
Współczesne firmy muszą spełniać standardy lokalne, regionalne i krajowe oraz własne standardy wewnętrzne. Mechanizmy kontroli wbudowane w oprogramowanie firmy Microsoft udostępniają wprawdzie funkcje replikacji, ale nie powstały z myślą o wywiązywaniu się z zapisów umów SLA dotyczących odtwarzania i przechowywania danych. Mając solidne rozwiązanie SaaS do ochrony i odtwarzania danych, organizacje mogą korzystać z nieograniczonej pamięci masowej, bezterminowego przechowywania i kompleksowych opcji odzyskiwania, które wychodzą poza możliwości Office 365. Pozwala to administratorom sprostać rygorystycznym wymogom umów SLA i zadbać o zgodność z regulacjami.
Ekonomiczne rozwiązanie
Każda firma ma jakieś plany rozwoju, co oznacza, że minimalnym wymogiem stawianym rozwiązaniom, które miałyby pozostać w grze, jest skalowalność. Przechodząc na rozwiązanie SaaS oferowane na zasadzie subskrypcji, firmy mogą dynamicznie się rozwijać bez zakłóceń w dostępie do swoich danych w środowisku SaaS. Nie ma tu dużych nakładów inwestycyjnych ani sprzętu, którym trzeba zarządzać. Aktualizacje i pamięć masowa są wbudowane, a administratorzy otrzymują gotowe rozwiązanie, którego wdrożenie wymaga po prostu naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Wszystko to oznacza mniej ręcznych interwencji, uproszczenie konserwacji i zarządzania oraz konieczność płacenia tylko za to, co jest firmie potrzebne. SaaS to oszczędność czasu i pieniędzy.
Metallic Backup for Office 365 to rozwiązanie spełniające wszystkie powyższe wymagania
Oferta Metallic powstała w chmurze i udostępnia narzędzia SaaS klasy korporacyjnej, które wykorzystują nagradzaną technologię firmy Commvault. To technologia oparta na rozwiązaniach firmy Microsoft i przez nią używana. Obecnie służy do zarządzania ponad 1 eksabajtem danych w chmurze.
Metallic Backup for Office 365 obejmuje aplikacje Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams i wiele innych, zapewniając całościową ochronę danych w pakiecie Office 365 przed przypadkowym usunięciem, uszkodzeniem i atakami cyberprzestępców. To ekonomiczne rozwiązanie, które może pomóc firmom zadbać o zgodność z regulacjami na każdym rynku. A ponieważ jest to rozwiązanie typu SaaS, firmy mogą liczyć na łatwe wdrożenie, bezproblemową konserwację, brak kosztów sprzętu oraz nieograniczoną pamięć masową i bezterminowe przechowywanie danych na platformie Azure.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.