MK z nowym logo i filozofią
Blue Ocean Communication Experts
ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań
kswoboda|niebieskiocean.pl| |kswoboda|niebieskiocean.pl
+48532363046
www.niebieskiocean.pl
Grupa zdecydowała się na odświeżenie identyfikacji wizualnej wszystkich firm z Grupy. Nowe loga, to jednak nie wszystko.
Nowa nazwa Grupy
Początek XX wieku dla branży kominowej związany jest z powstaniem rodzinnego przedsiębiorstwa produkującego rury kominkowo-piecowe Joncoux. Lata poświęcone rozwojowi firmy sprawiły, że stała się ona jedną z najważniejszych spółek w Europie. Aktualnie w skład Grupy wchodzą producenci systemów kominowych i wentylacyjnych z całej Europy: Apros we Włoszech, Eurotip w Belgii, Isotip-Joncoux i Lorflex we Francji, MK w Polsce i Niemczech oraz centrum innowacji- laboratorium WeLab we Francji.
Po 100 latach Grupa otwiera nowy rozdział historii i decyduje się na zmianę nazwy na Sphering (Sphering Group). Nazwa ta powstała z myślą o międzynarodowym rynku i pochodzi od angielskiego słowa sphere oznaczającego sferę, obszar, krąg, kulę, co w słowie Sphering nabiera symbolicznego znaczenia. Nawiązują do niej logotypy wchodzących w jej skład firm, a każdy z nich odnosi się właśnie do kształtu półkuli. Zabieg ten gwarantuje spójność komunikacyjną wszystkich brandów w Grupie. Dotychczas loga firm były bardzo różne, ciężko było je powiązać i domyślić się, że firmy należą do tej samej grupy.
Nowe logo MK wyróżnia nowoczesne liternictwo. Kształt ułożenia dwóch półkul nawiązuje do liter M i K. Został przywrócony, dobrze znany dla MK – kolor niebieski.
Filozofia Sphering
Nowego wyrazu nabrała także filozofia Grupy. Wspólna motywacja, a jednocześnie przesłanie wszystkich jej członków zawiera się w słowie CARE. Co ono tak naprawdę oznacza? To codzienna dbałość o relacje z Klientami, Pracownikami i Dostawcami. To troszczenie się o jakość i właściwości produktów, o bezpieczeństwo rozwiązań a także o społeczeństwo i środowisko naturalne.
W Sphering na pierwszy plan wybija się dbałość o bezpieczeństwo budynków, tym samym ich mieszkańców oraz o ekonomiczny sposób ogrzewania i wentylacji. A każde z proponowanych przez Grupę rozwiązań dopasowane jest do specyficznych wymagań obiektów w całej Europie.
- Aby opracowywać jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania, stworzyliśmy własne laboratorium WeLab. Sprawdzamy tam, czy nasze systemy kominowe prawidłowo współpracują z urządzeniami oraz testujemy wydajność urządzeń we współpracy z kominami. Wykonujemy testy termiczne układów spalinowych i urządzeń grzewczych oraz testy szczelności. W wyniku procesu certyfikacji systemy kominowe uzyskują oznaczenie CE, co potwierdza ich zgodność z wymaganiami norm zharmonizowanych – mówi Przemysław Dobosz, Project Manager w firmie MK, ścisłe współpracujący z działami rozwoju w całej Grupie Sphering.
MK wspólnie z Grupą Sphering stworzyło nie tylko hasło przewodnie, ale i nową filozofię, przez którą wyraża dbałość o swoich Klientów i Pracowników, a jednocześnie ukazuje misję, którą jest wyznaczanie nowych standardów w branży.
MK z zasadami od zawsze
Mocną stroną MK są pracownicy firmy, którym od zawsze przyświecają konkretne zasady i wartości. To w dużej mierze osoby związane ze swoim miejscem pracy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Przez cały ten czas kierują się dobrem Klientów, a jednocześnie dbają o relacje między sobą. W ten sposób tworzą zgrany zespół.
- Liczy się dla nas również dopasowanie standardów i oferty, indywidualnie do potrzeb rynkowych, a tym samym indywidualne podejście do sprzedaży. Wyróżniającą cechą MK jest z pewnością, oprócz elementów katalogowych, projektowanie i produkcja elementów specjalnych, a zatem możliwość dopasowania się do wszystkich instalacji, tworzenie elementów pod indywidualne rozwiązania. Dzięki elastyczności naszej oferty produkty marki z powodzeniem odnajdują się na międzynarodowym rynku - mówi Kinga Pachnik, Managing Director firmy MK.
Wszystkie zmiany zachodzące w Grupie – zarówno uwypuklenie wartości, jak i odświeżenie identyfikacji wizualnej – świadczą o chęci stałego rozwoju i kreowania innowacji. Nowy wizerunek pokazuje, że dla Sphering i jej członków, jak dotychczas, najważniejszy jest Klient oraz jakość wykonywanych dla niego produktów i usług.
Doświadczenie zebrane podczas 100 lat działalności pozwala na dalszy rozwój i coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Oznacza to zatem jeszcze większą skuteczność i zaangażowanie MK – wszystko to z myślą o stałych i nowych klientach.
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
Elektro-Partner Kraków z ofertą bezpłatnych konsultacji elektrycznych
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.