Komunikaty PR

Murapol Osiedle Faktoria – nowa inwestycja w zielonym sercu Łodzi

2023-04-17  |  10:00
Biuro prasowe

Na mapie łódzkich projektów Grupy Murapol pojawi się zupełnie nowa inwestycja. Murapol Osiedle Faktoria zostało zaprojektowane przy al. 1 Maja, na zacisznym skraju Starego Polesia, w pobliżu zielonego kampusu Uniwersytetu Medycznego i największego w mieście Parku na Zdrowiu. W ramach Murapol Osiedla Faktoria powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 265 kompaktowymi lokalami wraz z miejscami postojowymi zewnętrznymi oraz w podziemnych halach garażowych.

W obiektach nowej inwestycji zostanie zainstalowany system automatyki domowej Home Management System, który umożliwi w mieszkaniach korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sterować m.in. oświetleniem, ogrzewaniem czy zaworami wody zarówno przy użyciu aplikacji mobilnej, jak i w sposób manualny korzystając z tzw. funkcji hotelowej. W standardzie każdego lokalu znajdą się także filtry antysmogowe, które poza ochroną przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, eliminują także kurz, pyłki i dostęp owadów. Do mieszkań na piętrach przynależeć będą przestronne balkony zaprojektowane z łączników termicznych Isokorb, które zapobiegają utracie ciepła z wnętrza. Z kolei powierzchnia tarasów z ogródkami przynależących do lokali na parterze, sięgać będzie nawet 78 mkw.! Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych zaprojektowano stację ładowania pojazdów elektrycznych, a dla fanów dwóch kółek stojaki rowerowe.

Murapol Osiedle Faktoria będzie sąsiadować z zabudową dawnych Zakładów Przemysłu Wełnianego „Wiosna Ludów”, które w minionym wieku wraz z resztą łódzkich fabryk tworzyły potęgę miasta jako wielkiego ośrodka przemysłu włókienniczego w Europie. Inwestycja zlokalizowana będzie u zbiegu al. 1 Maja, al. Włókniarzy (DK91), a także w pobliżu DW710, pozwalających sprawnie poruszać się po całej aglomeracji łódzkiej. Tuż za rogiem znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, które ułatwią codzienne poruszanie się po mieście. Najbliższy sklep spożywczy położony jest w odległości 600 metrów od inwestycji, a w ciągu zaledwie 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do największego centrum handlowego w Polsce, czyli łódzkiej Manufaktury. W pobliżu funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea. W sąsiedztwie usytuowany jest także kampus Uniwersytetu Medycznego, w tym wydział nauk o zdrowiu, zakład medycyny sportowej, hala sportowa i basen uczelni, dom studencki oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Z kolei Politechnika Łódzka znajduje się w odległości 6 min jazdy autem od inwestycji. Dotarcie do największego zieleńca w Łodzi – Parku na Zdrowiu – zajmuje zaledwie 12 minut pieszo. W parku nie brakuje atrakcji, które przypadną do gustu każdemu, niezależnie od wieku – jest tu muszla koncertowa, place zabaw, alejki spacerowe, a nawet wybieg dla czworonożnych pupili. Do Aquaparku Fala trasa wiedzie 12 minut spacerem, do łódzkiego ogrodu zoologicznego – 17 min.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycji rozpoczęły się w pierwszym kwartale br., zaś ich zakończenie, zgodnie z obecnym harmonogramem, zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 r.

- Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do oferty kolejnej nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi, w której od 2015 roku konsekwentnie umacniamy swoją pozycję rynkową. Nie bez powodów Łódź w ostatnich latach zyskała przydomek „Miasta możliwości”. Swoje centra lokują tu międzynarodowe korporacje, rosną pensje, a oferta edukacyjna i usługowa nieustannie się powiększa. Deweloperzy inwestujący w Łodzi mają też niepowtarzalną okazję wpisać się swoimi projektami w wyjątkowy charakter miasta, co też w Grupie Murapol czynimy. Polesie, gdzie powstanie Murapol Osiedle Faktoria, to doskonałe miejsce do zamieszkania ze względu na liczne parki i inne zieleńce oraz bliskość centrum miasta. Dzięki zróżnicowanym układom mieszkań 1-, 2-, 3-pokojowym, nasza oferta jest skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, singli, jak i seniorów. Z kolei lokalizacja inwestycji czyni z niej atrakcyjną ofertę także dla klientów inwestycyjnych. Bliskość uczelni wyższych z pewnością pozytywnie wpłynie na popyt na takie lokale także wśród studentów – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Grupy Murapol.

Grupa Murapol zrealizowała w Łodzi trzy projekty deweloperskie: Murapol Widzew i Murapol Apartamenty Piłsudskiego przy al. Marsz. J. Piłsudskiego oraz Murapol Nową Przędzalnię przy ul. W. Wróblewskiego. Budowa tego ostatniego nadal trwa. Dotychczas w zrealizowanych projektach zamieszkało już ponad 5 tys. lokatorów. W minionym roku deweloper wprowadził do sprzedaży nowy projekt Murapol Argentum, w ramach którego przy ul. Srebrzyńskiej powstanie ponad 400 lokali mieszkalnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.