Murapol Osiedle Faktoria – nowa inwestycja w zielonym sercu Łodzi
Na mapie łódzkich projektów Grupy Murapol pojawi się zupełnie nowa inwestycja. Murapol Osiedle Faktoria zostało zaprojektowane przy al. 1 Maja, na zacisznym skraju Starego Polesia, w pobliżu zielonego kampusu Uniwersytetu Medycznego i największego w mieście Parku na Zdrowiu. W ramach Murapol Osiedla Faktoria powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 265 kompaktowymi lokalami wraz z miejscami postojowymi zewnętrznymi oraz w podziemnych halach garażowych.
W obiektach nowej inwestycji zostanie zainstalowany system automatyki domowej Home Management System, który umożliwi w mieszkaniach korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sterować m.in. oświetleniem, ogrzewaniem czy zaworami wody zarówno przy użyciu aplikacji mobilnej, jak i w sposób manualny korzystając z tzw. funkcji hotelowej. W standardzie każdego lokalu znajdą się także filtry antysmogowe, które poza ochroną przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, eliminują także kurz, pyłki i dostęp owadów. Do mieszkań na piętrach przynależeć będą przestronne balkony zaprojektowane z łączników termicznych Isokorb, które zapobiegają utracie ciepła z wnętrza. Z kolei powierzchnia tarasów z ogródkami przynależących do lokali na parterze, sięgać będzie nawet 78 mkw.! Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych zaprojektowano stację ładowania pojazdów elektrycznych, a dla fanów dwóch kółek stojaki rowerowe.
Murapol Osiedle Faktoria będzie sąsiadować z zabudową dawnych Zakładów Przemysłu Wełnianego „Wiosna Ludów”, które w minionym wieku wraz z resztą łódzkich fabryk tworzyły potęgę miasta jako wielkiego ośrodka przemysłu włókienniczego w Europie. Inwestycja zlokalizowana będzie u zbiegu al. 1 Maja, al. Włókniarzy (DK91), a także w pobliżu DW710, pozwalających sprawnie poruszać się po całej aglomeracji łódzkiej. Tuż za rogiem znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, które ułatwią codzienne poruszanie się po mieście. Najbliższy sklep spożywczy położony jest w odległości 600 metrów od inwestycji, a w ciągu zaledwie 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do największego centrum handlowego w Polsce, czyli łódzkiej Manufaktury. W pobliżu funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea. W sąsiedztwie usytuowany jest także kampus Uniwersytetu Medycznego, w tym wydział nauk o zdrowiu, zakład medycyny sportowej, hala sportowa i basen uczelni, dom studencki oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Z kolei Politechnika Łódzka znajduje się w odległości 6 min jazdy autem od inwestycji. Dotarcie do największego zieleńca w Łodzi – Parku na Zdrowiu – zajmuje zaledwie 12 minut pieszo. W parku nie brakuje atrakcji, które przypadną do gustu każdemu, niezależnie od wieku – jest tu muszla koncertowa, place zabaw, alejki spacerowe, a nawet wybieg dla czworonożnych pupili. Do Aquaparku Fala trasa wiedzie 12 minut spacerem, do łódzkiego ogrodu zoologicznego – 17 min.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
Prace przygotowawcze na terenie inwestycji rozpoczęły się w pierwszym kwartale br., zaś ich zakończenie, zgodnie z obecnym harmonogramem, zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 r.
- Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do oferty kolejnej nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi, w której od 2015 roku konsekwentnie umacniamy swoją pozycję rynkową. Nie bez powodów Łódź w ostatnich latach zyskała przydomek „Miasta możliwości”. Swoje centra lokują tu międzynarodowe korporacje, rosną pensje, a oferta edukacyjna i usługowa nieustannie się powiększa. Deweloperzy inwestujący w Łodzi mają też niepowtarzalną okazję wpisać się swoimi projektami w wyjątkowy charakter miasta, co też w Grupie Murapol czynimy. Polesie, gdzie powstanie Murapol Osiedle Faktoria, to doskonałe miejsce do zamieszkania ze względu na liczne parki i inne zieleńce oraz bliskość centrum miasta. Dzięki zróżnicowanym układom mieszkań 1-, 2-, 3-pokojowym, nasza oferta jest skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, singli, jak i seniorów. Z kolei lokalizacja inwestycji czyni z niej atrakcyjną ofertę także dla klientów inwestycyjnych. Bliskość uczelni wyższych z pewnością pozytywnie wpłynie na popyt na takie lokale także wśród studentów – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Grupy Murapol.
Grupa Murapol zrealizowała w Łodzi trzy projekty deweloperskie: Murapol Widzew i Murapol Apartamenty Piłsudskiego przy al. Marsz. J. Piłsudskiego oraz Murapol Nową Przędzalnię przy ul. W. Wróblewskiego. Budowa tego ostatniego nadal trwa. Dotychczas w zrealizowanych projektach zamieszkało już ponad 5 tys. lokatorów. W minionym roku deweloper wprowadził do sprzedaży nowy projekt Murapol Argentum, w ramach którego przy ul. Srebrzyńskiej powstanie ponad 400 lokali mieszkalnych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.