Murapol powiększył bank ziemi w Gdańsku
Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę dotyczącą zakupu nieruchomości o powierzchni ok. 3,4 ha zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Orunia Górna. Na zakontraktowanym gruncie deweloper planuje realizację inwestycji mieszkaniowej, obejmującej sześć kameralnych budynków z 370 mieszkaniami oraz powierzchnią usługową.
Dla zmotoryzowanych przyszłych mieszkańców osiedla deweloper przewidział blisko 480 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie wokół budynków.
Oprócz inwestycji mieszkaniowej projektowanej na zakontraktowanym terenie, Murapol przygotowuje w Gdańsku, w tej samej części miasta, także inne przedsięwzięcie deweloperskie, w ramach którego planuje realizację dziewięciu kameralnych budynków wielorodzinnych, w których powstanie ok. 300 mieszkań.
- Sukcesywnie zwiększamy naszą obecność na trójmiejskim rynku mieszkaniowym, gdyż działając tu od 12 lat dobrze poznaliśmy jego potencjał. W obu projektach, które obecnie przygotowujemy na terenie Gdańska zaoferujemy łącznie 670 lokali. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol. – Trójmiasto stanowi atrakcyjną lokalizację zarówno z punktu widzenia klienta poszukującego własnego M, jak i nabywcy inwestycyjnego. Wysoki popyt na mieszkania w tej lokalizacji to zasługa m.in. nadmorskiego położenia, walorów turystyczno - przyrodniczych, rozwoju rynku pracy, szczególnie w dobrze płatnych sektorach jak IT, a także wysokiej jakości życia. - dodaje Nikodem Iskra.
Grupa Murapol jest obecna na rynku Trójmiasta od 2008 roku. Do tej pory deweloper oddał do dyspozycji mieszkańców Gdańska i Gdyni blisko 1,3 tysiąca lokali w wieloetapowych inwestycjach Orle Gniazdo i Osiedle Vivaldiego, w projektach Murapol Nowa Morena, Murapol Nowa Jabłoniowa oraz w premierowej gdyńskiej inwestycji Murapol Nadmorskie Tarasy. W stolicy województwa pomorskiego Murapol zrealizował także budynek biurowo-usługowy Nordika.
Obecnie Spółka realizuje w Gdyni kolejne etapy projektu powstającego w dzielnicy Oksywie przy ulicy Śmidowicza - Murapol Nadmorskie Tarasy, w ramach których powstaje pięć budynków z blisko 500 mieszkaniami.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.