Murapol z większą ofertą nowych mieszkań w Gliwicach
Pula lokali w realizowanym przez Grupę Murapol gliwickim projekcie Murapol Osiedle Parkowe została powiększona o 96 mieszkań aktualnie wprowadzonych do sprzedaży. Wszystkie lokale w ramach obecnie komercjalizowanego etapu inwestycji wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home pozwalającą, m.in. na zdalne sterowanie mediami w mieszkaniach i oszczędności w ich eksploatacji.
Gliwicka oferta to część „projektu1000”, w ramach którego Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów ponad tysiąc mieszkań w siedmiu projektach nieruchomościowych w sześciu miastach w Polsce.
Murapol Osiedle Parkowe to inwestycja realizowana przy ul. Kozielskiej, w dzielnicy Wojska Polskiego, w zielonym otoczeniu parków Szwajcaria i Starokozielskiego, zaledwie 5 minut od centrum miasta. W ramach trzeciego etapu projektu do komercjalizacji trafiło obecnie 96 lokali mieszkalnych zaplanowanych w 7-kondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Postawione do dyspozycji klientów mieszkania to kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe w najpopularniejszych układach i metrażach, od 25 do 58 mkw. Dla poszukujących większych lokali przewidziana została możliwość ich łączenia. Wszystkie mieszkania na parterze wyposażone zostaną w komfortowe, zielone ogródki, dzięki którym mieszkańcy zyskają dodatkową przestrzeń wypoczynkową, a lokale na wyższych kondygnacjach w przestronne i wygodne balkony lub tarasy. Teren wokół inwestycji zostanie zagospodarowany specjalnie wyselekcjonowaną roślinnością oraz elementami małej architektury.
Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców wprowadzone do sprzedaży lokale zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy oraz opcję innowacyjnych rozwiązań smart home dających możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfonu lub tabletu mediami oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania oraz znaczne oszczędności w jego eksploatacji.
Rozpoczęcie prac budowlanych, zgodnie z aktualnym harmonogramem, nastąpi w pierwszym kwartale 2020 roku, zaś przekazanie mieszkań ich nabywcom przewidziane zostało na pierwszy kwartał kolejnego roku.
- Obecność specjalnej strefy ekonomicznej, duża liczba inwestycji, znacząco niższa od średniej krajowej stopa bezrobocia oraz dogodna komunikacja z miastami konurbacji i pozostałymi regionami kraju to przesłanki wpływające na zadowolenie mieszkańców Gliwic z miejsca zamieszkania. To także argument dla Grupy Murapol, by realizować inwestycje w mieście, w którym żyje się dobrze. To zapewnia zainteresowanie lokalami mieszkalnymi tworząc atrakcyjny rynek do działalności dla firm deweloperskich - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Cisza, spokój oraz sąsiedztwo terenów zielonych i rekreacyjnych to atuty miasta, które doceniają coraz bardziej mieszkańcy dużych ośrodków, poszukujący miejsca do życia właśnie w takich lokalizacjach, z dala od biznesowego i pełnego gwaru centrum Katowic. – dodaje Nikodem Iskra
Murapol Osiedle Parkowe to pierwszy projekt Spółki realizowany w Gliwicach. Dotychczas w ramach inwestycji Grupa zaoferowała 378 lokali mieszkalnych, z czego 96 mieszkań z pierwszego etapu projektu otrzymało już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Docelowo inwestycja przy ul. Kozielskiej obejmie 7 budynków, w których zrealizowane zostaną 662 lokale mieszkalne.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.