Nowa, energetyczna i przyjazna strona internetowa Wiener
Responsywna, łatwa w nawigacji, przygotowana z wyjątkową troską o wygodę użytkownika – Wiener zaprezentował nową stronę internetową, która dostępna jest pod adresem wiener.pl. Ważną zmianą jest uproszczenie języka, dzięki której wszystkie aspekty pakietów ubezpieczeniowych są przedstawione jasno i przejrzyście.
Miesiące analiz, planów i projektów – wszystko po to, żeby stworzyć serwis, który najlepiej odpowiada na potrzeby klientów, agentów i osób szukających informacji na temat ubezpieczeń. Stronę odwiedzają tysiące użytkowników, którzy spodziewają się rozmaitych funkcjonalności, dlatego tak istotne było przygotowanie projektu intuicyjnego i prostego w nawigacji, a także wprowadzenie nowoczesnych mobilnych rozwiązań.
Perspektywa użytkownika jest kluczowa
Łatwa obsługa i proces zgłaszania szkód online to kluczowe cele, który przyświecały jej twórcom. Wiener postawił też na bardzo wyraźniejszą ekspozycję produktów, w tym rozwiązań directowych. Bezpośrednio na nowej stronie internetowej można zakupić m.in. ubezpieczenie turystyczne, szkolne czy instalacji fotowoltaicznych.
– Miesiące ciężkiej pracy przełożyły się na fantastyczny efekt. Na taką odsłonę energetycznego serwisu www czekaliśmy wiele miesięcy – komentuje Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Wiener. – Nowa strona powstała dzięki wszystkim zaangażowanym zespołom, które pracowały nad przygotowaniem treści oraz zgłaszały uwagi i poprawki do serwisu. Bardzo się cieszę, że nasi klienci mogą już korzystać z nowej i bardziej przejrzystej strony.
Prosta obsługa ubezpieczenia
Wiener wprowadził również intuicyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut możemy zgłosić szkodę albo dosłać dodatkowe dokumenty. Wystarczy wybrać odpowiedni formularz i uzupełnić dane - nie powinno to zająć mniej, niż… zwykle zajmuje wypicie kawy!
Szeroka gama opisanych na stronie pakietów ubezpieczeniowych ułatwia intuicyjny wybór zakresu. Co więcej, wiele kwestii formalnych związanych z obsługą ubezpieczenia czy zgłoszeniem szkody możemy załatwić online, co stanowi znaczne ułatwienie i oszczędność czasu.
– Kluczowy był również dla nas sposób prezentacji produktu czyli intuicyjny podział na główne kategorie, a także graficzna ilustracja wszystkich możliwych opcji dodatkowych – dodaje Agnieszka Książek, dyrektor Biura Marketingu i PR Wiener. – Istotną zmianą jest również redakcja językowa opisów produktów zgodnie z ideą upraszczania języka.
Prosty język przełamuje bariery w komunikacji
Coraz więcej firm i instytucji upraszcza komunikację po to, żeby ułatwić współpracę z klientami oraz budować lepsze wzajemne relacje. Wiener wpisuje się w trend, tworząc m.in. nową stronę internetową w linii z tą myślą oraz prowadząc szeroko zakrojone działania, które mają na celu uproszenie języka dokumentów i informacji kierowanych do klienta.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.