NOWA FIRMA I-PRO EMEA PRZEJMIE JEDNOSTKI BIZNESOWE SECURITY I IMV PANASONIC
Firmy Panasonic Europe B.V. i Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) ogłosiły dziś przejęcie jednostek biznesowych European Security i Industrial Medical Vision (IMV), obecnie należących do PSCEU, przez nowo założoną niezależną firmę i-PRO EMEA B.V. (i-PRO EMEA), która oficjalnie rozpocznie działalność 1 października 2021 roku i będzie stanowiła część zlokalizowanej w Japonii spółki Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. (PIPS).
Historia i początki
Security i IMV stanowią część firmy Panasonic Connected Solutions Company. Jednostki te mają niemal 60 lat doświadczenia w opracowywaniu systemów zabezpieczeń i sprzętu medycznego. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach i pionierskich technologiach dostosowanych do potrzeb i wymagań rynku, firma stworzyła produkty wyróżniające się niewiarygodną jakością obrazu i solidnością, które zapewniły jej pozycję lidera na rynku europejskim.
W ramach zmian strategicznych wprowadzanych w PSCEU firmy Panasonic i PIPS zdecydowały się na transfer biznesowy i założenie nowej spółki pod nazwą i-PRO EMEA. Celem jest kontynuowanie działalności i kultywowanie dziedzictwa stworzonego przez firmę Panasonic na przestrzeni ostatnich 60 lat.
Wizja przyszłości
Firma Panasonic rozwija działalność jednostek biznesowych Security i IMV w Europie we współpracy ze swoimi partnerami. Bardzo cenimy sobie bliskie i owocne relacje z nimi. Bez efektywnej sieci zaangażowanych partnerów sukces naszych jednostek biznesowych zajmujących się zabezpieczeniami i rozwiązaniami IMV nie byłby możliwy, powiedział Hiroyuki Nishiuma, dyrektor zarządzający PSCEU.
Od kiedy rozpoczęło się wdrażanie strategicznych zmian globalnych w jednostce PSCEU, poszukiwaliśmy firmy partnerskiej, która mogłaby kontynuować działalność naszych jednostek biznesowych zajmujących się systemami zabezpieczeń i rozwiązaniami IMV oraz wspomóc nasze działania zgodnie z wymaganiami obecnego rynku i klientów. Uznaliśmy, że najlepszym kandydatem, który z pewnością utrzyma wiodącą pozycję naszej firmy na rynku, będzie PIPS, dodaje Nishiuma.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowej placówki i-PRO w Europie. Otwarcie spółki i-PRO EMEA to ważny etap rozwoju i-PRO na skalę globalną, powiedział Masato Nakao, prezes zarządu i dyrektor generalny Panasonic i-PRO Sensing Solutions Co., Ltd. Opracowujemy i dostarczamy naszym klientom produkty obejmujące różne innowacyjne rozwiązania. Za pomocą najnowocześniejszych technologii zwiększamy możliwości ludzkich zmysłów, aby uwieczniać najważniejsze momenty i umożliwiać działanie specjalistom mającym bezpośredni kontakt z klientami. To cel naszego istnienia w społeczeństwie. Aby móc urzeczywistniać filozofię „potęgi prawdy”, która jest wpisana w logo naszej firmy, zamierzamy nadal działać w sposób elastyczny, odważny i szczery, podsumowuje Nakao.
Siedziba główna i-PRO EMEA będzie się mieścić w Amsterdamie, a oficjalną działalność firma rozpocznie 1 października 2021 roku. Dotychczasowe kontakty biznesowe pozostają aktualne. Przejęcie firmy Panasonic przez i-PRO EMEA nie wpłynie na codzienną działalność.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.