Nowa inwestycja ROBYG WPB we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Pomiędzy trzema parkami na kultowych Krzykach, takie miejsce wybrał deweloper ROBYG WPB dla Kameralnej Olszówki – swojej najnowszej inwestycji mieszkaniowej. Budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku.
Kameralna Olszówka to pierwsza inwestycja mieszkaniowa, którą od początku do końca Grupa ROBYG prowadzi pod szyldem ROBYG WPB. Na lokalizację deweloper wybrał Krzyki–Partynice. Kameralna Olszówka stanie przy skrzyżowaniu ul. Skarbowców i Szarugi. – Chcemy być obecni w różnych częściach Wrocławia. Od momentu debiutu na Jagodnie dynamicznie rozwijamy działalność w tym mieście i nie zamierzamy zwalniać tempa. Już teraz oferujemy setki mieszkań. Powiększamy bank ziemi i konsekwentnie wzbogacamy ofertę, tak aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych grup potencjalnych klientów – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG S.A.
Najnowsza inwestycja mieszkaniowa ROBYG WPB to 3-piętrowy budynek wielorodzinny z dziedzińcem i garażem podziemnym. Jej największe zalety to kameralna atmosfera oraz przemyślane układy mieszkań z bardzo poszukiwanymi teraz ogródkami i balkonami. Na uwagę zasługuje też wspaniała lokalizacja, zielone otoczenie i dobrze rozwinięta infrastruktura usługowa.
Wygodnie i kameralnie
W Kameralnej Olszówce zaprojektowano jedynie 55 mieszkań o powierzchni od 40 do 80 mkw. To różnorodne układy od 2 do 4 pokoi. Mieszkania na parterze będą miały ogródki i rolety zewnętrzne, a te położone wyżej – loggie i balkony z przeszklonymi balustradami. – Projektując funkcjonalne mieszkania, braliśmy pod uwagę różnorodne potrzeby ich przyszłych mieszkańców. Wybierając najbardziej popularne układy, chcieliśmy spełnić oczekiwania zarówno singli, par, jak i rodzin – uzasadnia Joanna Chojecka. – Właśnie rozpoczęliśmy sprzedaż. Na start przygotowaliśmy oferty specjalne – dodaje.
W Kameralnej Olszówce znajdzie się także parking podziemny, pomieszczenia na rowery i wózki. Na zewnątrz powstaną dodatkowe miejsca parkingowe i zielone patio. Do budynku prowadzić będą dwa wejścia.
Pomiędzy trzema parkami
Kameralna Olszówka powstanie pomiędzy trzema parkami: Południowym, Grabiszyńskim i planowanym parkiem Krzyckim. Kolejnym popularnym miejscem rekreacji w pobliżu jest Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Dodatkowym walorem lokalizacji jest malowniczy potok Olszówka Krzycka, od którego nazwę wzięła inwestycja. – Mieszkańcy Kameralnej Olszówki będą mieli blisko nie tylko do zielonych terenów rekreacyjnych, ale także do komunikacji miejskiej, sklepów, szkół i przedszkoli, restauracji oraz obiektów sportowych. Krzyki to przecież piękna i kompletna dzielnica, którą wrocławianie upodobali sobie szczególnie – zauważa Joanna Chojecka.
Ekologicznie i nowocześnie
W projekcie Kameralnej Olszówki są ekologiczne i nowoczesne rozwiązania, które przyniosą mieszkańcom realne oszczędności i inne wymierne korzyści. Standardem Grupy ROBYG jest Smart House marki Keemple w cenie każdego mieszkania. To inteligentny system do zarządzania multimediami, monitoringiem i oświetleniem, dzięki któremu można m.in. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym wspomagać środowisko i jednocześnie obniżyć rachunki za prąd nawet o 30%.
Na dachu budynku zostaną zamontowane panele słoneczne, dające ekologiczną energię do oświetlania części wspólnych. To także sposób na niższe rachunki za prąd. Podobnie jak energooszczędne oświetlenie LED wewnątrz budynku.
Tradycja i doświadczenie
Budowa Kameralnej Olszówki rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał roku 2022. Inwestycję prowadzi ROBYG WPB – marka powstała w ubiegłym roku dzięki przyłączeniu do Grupy ROBYG Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które może pochwalić się 60-letnią tradycją na rynku lokalnym. W rezultacie Grupa ROBYG, działająca na polskim rynku od 19 lat, przejęła od WPB cztery projekty mieszkaniowe: Uroczysko na Sołtysowicach, Wojszyckie Alejki na Wojszycach, Willę nad Potokiem na Muchoborze Wielkim i Osadę Leśna Przystań na Osobowicach.
Wszystkie te inwestycje są teraz pod szyldem ROBYG WPB. Osada Leśna Przystań jest już ukończona i wyprzedana, pozostałe projekty są w trakcie realizacji. Najbardziej zaawansowane są prace nad Willą nad Potokiem na Muchoborze Wielkim – mieszkańcy odbiorą klucze już w lutym. Na Sołtysowicach trwa budowa Uroczyska II, a niedawno rozpoczęła się budowa Uroczyska III. Pierwszy etap tego osiedla został w tym roku dodany do użytkowania. Deweloper zdecydował się rozbudowywać także osiedle Wojszyckie Alejki. Realizacja pierwszego etapu dobiega końca, ale zaplanowano jeszcze dwa.
Największą inwestycją Grupy ROBYG we Wrocławiu jest osiedle ROBYG Jagodno. Na Jagodnie aktualnie powstają trzy etapy, składające się w sumie z pięciu budynków wielorodzinnych oraz domów w zabudowie jednorodzinnej: szeregowych i atrialnych. Pierwsze mieszkania będą gotowe do odbioru wiosną przyszłego roku. Deweloper niedawno dodał do oferty pierwszą część nowego etapu – E.
Przez 19 lat działalności Grupa ROBYG sprzedała w Polsce 22 tysiące mieszkań. Obecnie w budowie ma 6500 mieszkań. Deweloperowi zaufało już 70 tysięcy klientów. Obecnie ma w ofercie 1700 mieszkań, zaś cały bank ziemi w posiadaniu dewelopera daje perspektywy na 17 000 lokali.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.