Nowa, panoramiczna minikamera kopułkowa dla zastosowań transportowych od Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications prezentuje kamerę AXIS M3057-PLR Mk II o rozdzielczości 6 MP zaprojektowaną do prowadzenia dozoru pokładowego. Ta kompaktowa, łatwa w instalacji kamera oferuje pełny obraz w promieniu 180° lub 360° niezależnie od warunków oświetleniowych.
Nowa minikamera kopułkowa projektu Axis Communications spełnia normy branży transportowej, w tym EN50155 i EN45545-2. By sprostać nawet najtrudniejszym warunkom środowiskowym, urządzenie zaprojektowano w klasie IK10 i IP66/67, a także zainstalowano w nim złącze M12 odporne na wibracje, co czyni kamerę idealnym rozwiązaniem do instalacji w pociągach, tramwajach czy autobusach.
Dzięki 360-stopniowemu pokryciu obszaru urządzenie to wykorzystuje jeden strumień wideo do uzyskania danego widoku. Dzięki temu możliwe jest także przesyłanie widoków bezpośrednio z kamery, np. panoramicznych, poczwórnych, narożnych i korytarzowych. Ponadto kamera umożliwia cyfrowe obracanie, pochylanie i przybliżanie wybranych obszarów w maksymalnie czterech miejscach jednocześnie. Dodatkowo dzięki funkcjom Lightfinder, Forensic WDR i OptimizedIR, kamera zapewnia doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.
AXIS M3057-PLR Mk II posiada wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi. Na przykład Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci. Co więcej, technologia Axis Zipstream z obsługą kompresji wideo H.264 i H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć masową.
Najważniejsze cechy:
- Pełny widok w zakresie 180° i 360°
- Urządzenie wykonane w standardzie IK10 i IP66/67
- Optymalne rozwiązanie dla branży transportowej
- Technologie Forensic WDR, Lightfinder, OptimizedIR
- Wbudowane funkcje bezpieczeństwa cybernetycznego
Kamera będzie dostępna na kanałach dystrybucyjnych Axis w IV kwartale 2022 roku.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.