Komunikaty PR

Nowe biuro Tpay daje przestrzeń i wyznacza trendy

2021-06-29  |  11:00
Biuro prasowe

Pandemia wpłynęła na styl pracy w wielu firmach. Tpay pomaga e-commercom radzić sobie z dużym boomem na zakupy online, a z drugiej sam również przechodzi dużą zmianę. Jego liczba pracowników wzrosła z 55 osób w maju 2020 r. do 80 w maju bieżącego roku i firma dalej pnie się w górę, aktualnie szukając przede wszystkim specjalistów w obszarze developmentu.

Jeszcze przed pandemią Spółka myślała o zmianie głównej siedziby. Koronawirus nie zastopował tych planów, lecz je dookreślił, doprowadzając do stworzenia wyjątkowej przestrzeni biurowej. - Podczas prac nad koncepcją nowego biura zespół projektowy Tpay prezentował dużą otwartość w stosunku do naszych pomysłów, ale przede wszystkim wymagań poszczególnych swoich zespołów. Dla Tpay najważniejsi byli pracownicy i ich potrzeby - opowiada Monika Papiernik, Project Coordinator z Kinnarps.

Spółka nie tylko - mimo trwającej pandemii - zainwestowała w biuro, lecz także dała swoim pracownikom wybór. Mogą oni pozostać na tzw. home office lub regularnie przyjeżdżać do biura lub po prostu każdego dnia wybierać dla siebie dogodne miejsce pracy. Dziś domowe biuro, jutro nowoczesna przestrzeń w jednym z najwyższych budynków w Poznaniu.

Przestrzeń w najlepszym wydaniu

Nowa powierzchnia biura Tpay zachwyca niesamowitym widokiem na prawie cały Poznań, ale ceniona jest przede wszystkim za funkcjonalność. Podzielono ją na kilka stref. Miejsce dla siebie znajdują tu zarówno specjaliści pracujący z poufnymi dokumentami, jak i handlowcy często prowadzący rozmowy, czy kreatywne zespoły potrzebujące wygodnego stołu, flamastrów i mobilnej tablicy. Pracownicy nie mają stałych biurek - stanowiska pracy i sale do spotkań rezerwują poprzez aplikację.

Zespół pracuje w openspace, ale rozumianym zupełnie inaczej niż negatywnie kojarzy go większość z nas. Strefy oddziela od siebie żywa zieleń, podwieszone wygłuszające panele oraz estetyczne szafki. Na podłodze znajduje się wykładzina nie tylko wygłuszająca kroki, lecz także tworząca przytulny klimat. Wygłuszone pomieszczenia do odbywania zamkniętych spotkań pozwalają na swobodne rozmowy nieprzeszkadzające pracownikom znajdującym się w openspace.

Inspiracją do stworzenia projektu była koncepcja Activity Based Working (ABW), co oznacza przestrzeń dopasowaną do pracowników i charakteru ich działań. Zespół korzysta z ruchomych mebli, konfigurowanych według bieżących potrzeb, zawierających sprytne skrytki na złącza, kable i wtyczki.

- Wartości naszej organizacji, które wskazują pracownicy, czyli zaufanie, kreatywność, elastyczność i wsparcie, są odzwierciedlone w użytych w biurze materiałach, formie i kolorach. Bardzo się cieszę, że pracujemy w tak przyjaznym otoczeniu, skłania ono do większych interakcji oraz wspiera pracowników fizycznie i psychicznie - opowiada Natalia Dykiert, Head of People w Tpay.

Architekci pomyśleli również o funkcji reprezentacyjnej biura, czyli recepcji i sali VIP. Recepcję stworzono w stylu meet-and-greet pozwalającym na przyjmowanie gości, a dzięki układowi z ukrytą garderobą, zyskano kameralne miejsce, w którym spokojnie można poczekać na spotkanie.

Technologiczne DNA

Tpay to dynamiczna organizacja, która dzięki najnowszym technologiom tworzy przełomowe rozwiązania na polskim rynku fintechowym. Jednocześnie bardzo świadoma, jak warunki tworzone dla jej pracowników, wpływają na przyszłość spółki. Zanim powstał projekt biura w Andersia Tower, pracownicy wzięli udział w specjalnej ankiecie. Pandemia umocniła firmę w przekonaniu, że za każdą technologią stoi człowiek i warto dbać o jego potrzeby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji Biuro prasowe
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od
IT i technologie PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE
2024-05-16 | 10:30

PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE

UNLEASH SPACE CONNECTIVITY WITH THORIUM SPACE - PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ I STRATEGII SPÓŁKI Już 21 maja w gmachu Muzeum Wojska Polskiego na warszawskiej Cytadeli, odbędzie
IT i technologie Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA
2024-05-16 | 10:00

Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA

16 maja 2024 r. - Motorola ogłosiła, że Antonio La Rosa został mianowany na stanowisko B2B Sales Lead grupy MBG (Mobile Business Group) na region EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.