Nowości LEDVANCE na targach Light+Building 2020
Ramka PR
Podczas tegorocznej edycji targówl Light + Building, LEDVANCE zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań systemowych do profesjonalnych zastosowań oświetleniowych, w tym zintegrowane oświetlenie Human Centric Lighting.
Tegoroczna edycja targów technologii oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki obiektów odbędzie się w dniach 8-13 marca we Frankfurcie nad Menem. LEDVANCE, który znajdzie się wśród 2700 wystawców, zaprasza wszystkich odwiedzających na swoje stoisko A10 w hali 2,0 (Festhalle).
Targi Light+ Building odbywają się w Niemczech co dwa lata i są doskonałą okazją do pokazania nowości
z branży oświetlenia, inteligentnych technologii oraz aktualnych trendów projektowych. Firma LEDVANCE jako jeden ze światowych liderów w tej dziedzinie, zaprezentuje i tym razem szeroką ofertę najnowszych rozwiązań oświetleniowych zarówno dla specjalistów, jak i użytkowników końcowych. Jednym z nich będzie profesjonalny system sterowania oświetleniem zgodnie ze standardami wersji ZigBee 3.0 i DALI 2.0. LEDVANCE zaprezentuje też intuicyjny system BIOLUX Human CentricLighting, a także różnorodne rozwiązania oświetleniowe do przestrzeni przemysłowych, biurowych, sklepów, hoteli czy terenów zewnętrznych.
Po zakończeniu procesu wydzielenia spółki z firmy OSRAM w 2016 r. LEDVANCE już po raz drugi wystąpi na targach jako jedna z najprężniej działających niezależnych firm, rozwijająca segment oświetlenia ogólnego w Europie i na świecie – teraz już nie tylko producent opraw LED, lecz także dostawca najbardziej zaawansowanych systemów.
Osiągnęliśmy pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań oświetleniowych, co nas zobowiązuje do nieustającej pracy nad zwiększeniem produktywności, zdrowia i dobrego samopoczucia każdego człowieka – przyznaje dr Oliver Vogler, Dyrektor Zarządzający na Europę Zachodnią. Nasz system oświetleniowy BIOLUX Human CentricLightingłączy zarówno prostotę jak i inteligencję dotychczasowych systemów zarządzania, po to by zaoferować jeszcze większy komfort użytkownikom. Działanie tego systemu będzie można sprawdzić na stoisku A10 w hali 2.0 – najbardziej rozświetlonym punkcie na tegorocznych targach. Tym razem koncentrujemy się na pokazaniu naszych najbardziej innowacyjnych produktów, które łatwo adaptują się do oczekiwać najbardziej wymagających klientów.
Podczas targów LIGHT + BUILDING firma LEDVANCE zaprosi zwiedzających do jednego z największych stoisk na terenie targów, gdzie będzie można sprawdzić, w jaki sposób działają różnorodne prezentowane rozwiązania oświetleniowe. Znajdziemy na nim przestrzeń zaaranżowaną na biurową, gdzie zostanie zaprezentowany szeroki zakres różnorodnych świetlnych rozwiązań zgodnych z różnorodnymi standardami pracy – od przestronnych powierzchni typu open space, po biura z wysokiej jakości wyposażeniem. Poznamy system BIOLUX Human Centric Lighting, który pozwala dostosowywać oświetlenie do różnych warunków pracy, w miarę potrzeb użytkowników.
Będzie też okazja sprawdzenia nowoczesnych możliwości oświetlenia dedykowanego do przemysłu dzięki TruSys – systemowi opraw do montażu na ścianach i sufitach w pomieszczeniach magazynowych oraz halach produkcyjnych. Ponadto w tym obszarze stosuje się również specjalistyczne źródła światła odporne na wilgoć i do wysokich pomieszczeń, takie jak nowa, prezentowana na targach, lampa HQI LED, która zastępuje tradycyjne lampy wyładowcze HQI. W supermarketach i butikachoświetlenie sklepowe takie jak TracklightSpot i Downlight, gwarantują między innymi prezentację produktów we właściwym świetle.
Oprócz tego na wystawie w części poświęconej parkingom, hotelom i terenom zewnętrznym odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą nowych produktów do oświetlenia parkingów i oświetlenia zewnętrznego, w tym
z nowym rozwiązaniem oświetleniowym HQL LED PRO, które stosowane jest przede wszystkim do oświetlenia ulic. W wydzielonej części stoiska, przedstawiającej inteligentnądzielnicę mieszkaniową,cała uwaga skupi się na współdziałaniu nowych inteligentnych świateł w pomieszczeniach mieszkalnych, które można łatwo i wygodnie obsługiwać za pomocą sterowania głosowego, przy użyciu zwykłych inteligentnych głośników.
Warto także wspomnieć, iż firma LEDVANCE poszerza swoje już bogate portfolio o szereg komponentów elektronicznych, w tym o elastyczne paski świetlne LED w trzech kategoriach do różnych zastosowań,
dedykowane zwłaszcza dla sektora hotelarskiego. Produkty te również zostaną zaprezentowane na targach. Portfolio obejmuje również szeroką gamę zasilaczy LED, profili do montażu i instalacji powierzchniowej, osłon i innych akcesoriów. Idealnie dopasowane rozwiązania systemowe dla profesjonalistów oświetleniowych spełniają szeroki zakres wymogów dotyczących profesjonalnych zastosowań oświetleniowych. LEDVANCE pokaże bogatą gamę rozwiązań dedykowanych przede wszystkim dla elektryków i projektantów instalacji elektrycznych.
W tym roku firma LEDVANCE otrzymała nominację do prestiżowej nagrody German InnovationAward2020,
w kategorii „Rozwiązania Oświetleniowe” za produkt BIOLUX Human CentricLightingumożliwiający użytkownikom bieżące dostosowanie światła do zmieniających się warunków pracy. Zwycięzców tej niemieckiej nagrody Innovation Award 2020 poznamy 26 marca podczas gali finałowej w Muzeum Techniki w Berlinie.
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska: karinagrygielska@ramkapr.pl; tel. +48 601 369 597

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.