Od pomysłu do działania. Jak skutecznie zaplanować swój biznes?
Współczesny świat oferuje nam tysiące możliwości. Wielkie marzenia, uznawane dawniej za nieosiągalne, są dziś po prostu planem, który sukcesywnie da się zrealizować. Widać to zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców – ich niepozorne koncepcje na biznes przeradzają się często w profesjonalne firmy o szerokim zasięgu i uznaniu. Proces ten jednak wymaga odpowiedniego warsztatu i zapoznania się z narzędziami, które później pomogą podjąć skuteczne inicjatywy rynkowe. Praktyczną wiedzę z tego zakresu można zdobyć, korzystając z programu kierowanego do osób, które jeszcze nie zaczęły działalności i potrzebują wsparcia u początku tej drogi.
Pojawienie się tzw. „żółtej żarówki” nad głową to pierwszy krok do osiągnięcia biznesowego celu. W końcu to od pomysłu zaczyna się każde przedsięwzięcie. Nie bez powodu młodym przedsiębiorcom przypisuje się „świeże spojrzenie” na biznes. Kreatywne myślenie i dokładna obserwacja społeczeństwa przyczyniają się do wyciągania cennych wniosków, a następnie do założenia własnej firmy. Na początku tej ścieżki warto jednak zaczerpnąć praktycznych rad, które usprawnią przebieg planowania biznesu. Dobrym pomysłem jest dołączenie do dedykowanego programu, który pomoże zamienić ideę w działanie, a dodatkowo wzmocni przedsiębiorczy potencjał.
Planowanie biznesu a wyzwania współczesnego świata
Młodzi, którzy decydują się na założenie biznesu, zazwyczaj chcą być niezależni – nie interesuje ich praca na etacie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że proces zakładania firmy jest w obecnych czasach dosyć niestabilny i stwarza pewne wyzwania. Pandemia, inflacja czy wojna przy wschodniej granicy to tylko niektóre trudności, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorcy. – To, co obserwujemy w naszych badaniach, to fakt, że w tych trudnych momentach bardzo pomaga wiara w siebie, swoje możliwości, ale także we własny pomysł. Wszystko to przekłada się później na większą skuteczność w działaniu. Najbardziej efektywny start mają jednak ci, którzy łączą pomysł z własną pasją. – mówi Anna Bichta, Prezeska Zarządu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!.
Pomysł na biznes, pomysł na siebie
Tworzenie planu na biznes wiąże się również z ciągłym rozwojem osobistym i samodoskonaleniem. Często proces ten dopełnia wiedza i doświadczenie osób, które dłużej działają w branży są to tzw. mentorzy. #ROZWIŃ POMYSŁ to działanie w ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorczości, które oferuje spotkania networkingowe, szkolenia online, a także konsultacje specjalistyczne. Wszystkie te aktywności nadzorowane są przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. – Młodzi poszukują wsparcia wśród ekspertów, praktyków biznesu. Chętnie czerpią od wykwalifikowanych przedsiębiorców, ale także korzystają z zasobów Internetu, np. webinarów. Co istotne, młodzi nie powinni bać się zadawania pytań – każda wiedza jest znacząca dla późniejszego rozwoju biznesowego, jak i osobistego. – twierdzi Anna Bichta.
Zamień plan w działanie – ścieżka #ROZWIŃ POMYSŁ
Dobry pomysł to początek sukcesu. Aby jednak wdrożyć go w życie, trzeba wypracować pewne techniki. Jako młody przedsiębiorca masz szansę rozwijać umiejętności, dołączając do różnych inicjatyw. #ROZWIŃ POMYSŁ to jedna z nich – ścieżka skierowana do osób, które mają pewną ideę i potrzebują praktycznej wiedzy, aby ją zrealizować. – W programie skupiamy się m.in. na dopracowaniu modelu biznesowego, jak i komunikacji, która stoi za produktem. Uczestnik poznaje siebie, swoją wewnętrzną motywację i potrzeby w oparciu o kwestionariusz Reiss Motivation Profile. Spotkania z trenerami również są wielką dawką wiedzy, gdyż osoby te na co dzień mają styczność z rynkiem. Warto dodać, że wszystkie działania w ramach projektu są bezpłatne. – wyjaśnia Anna Bichta.
Więcej o programie:
Zapraszamy do wzięcia udziału w ścieżce #ROZWIŃ POMYSŁ adresowanej do młodych ludzi w wieku 18-35 lat; osób, które mają pomysł na działanie w obszarze biznesowym i są gotowe wystartować, nie zarejestrowały jeszcze firmy czy innej formy działalności.
Jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, chodzą Ci po głowie różne pomysły na to, jak mógłbyś zacząć zarabiać i czujesz, że to jest Twój czas - ten Program jest dla Ciebie. Od praktyków biznesu i ekspertów dowiesz się, jak skutecznie przekuć pomysł w działanie, poznasz i wzmocnisz swój przedsiębiorczy potencjał, zyskasz narzędzia pomocne w podejmowaniu skutecznych inicjatyw rynkowych.
NABÓR trwa do 4 listopada.
REJESTRACJA:
https://rozwijamy.edu.pl/zaloguj-sie

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.