Komunikaty PR

Oktawave wprowadza system do zarządzania Kubernetesem

2020-02-05  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Oktawave umożliwia uruchomienie gotowego klastra Kubernetes na swojej infrastrukturze w 10 minut i bezpłatne przetestowanie go. Tym samym ułatwia szybszą realizację złożonych projektów IT. 

Nowa usługa Oktawave Kubernetes Service (OKS) umożliwia jeszcze szybsze wdrażanie, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w środowisku chmurowym. Wspiera zespoły programistów, adminów i inżynierów DevOps w procesie wdrażania i testowania aplikacji web i serwisów backend. Wszelkie zasoby do zarządzania klastrem Kubernetes są udostępniane przez Oktawave bezpłatnie. 

Sprawniejsze wdrożenia i skalowalność

System do zarządzania Kubernetesem od Oktawave ułatwia zarządzanie aplikacjami już po wdrożeniu. Pozwala dostosowywać klastry do rosnącej skali aplikacji, zapewnia ich wysoką dostępność i niższe koszty wdrożenia kolejnych wersji. 

Daje też swobodę korzystania z lokalnej, hybrydowej lub publicznej infrastruktury chmury, pozwalając bez wysiłku przenosić obciążenie pracą. 

Z kolei nieustanny monitoring klastrów pozwala błyskawicznie reagować na potencjalne awarie, a infrastruktura chmurowa zapewnia wysoką dostępność.

Jak działa Kubernetes w Oktawave?

Wszystkie elementy kontrolera klastra (tzw. mastera) są utrzymywane przez Oktawave. Użytkownik tworzy tylko nowy klaster w panelu, który nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W kilka minut otrzymuje do niego dostęp i od razu może uruchamiać swoją aplikację, dzięki bezpośredniemu dostępowi do  API Kubernetesa.

OKS jest zintegrowany z innymi usługami Oktawave, takimi jak wirtualne instancje serwerowe, storage blokowy czy load balancer. Dodawanie węzłów i storage’u do klastra jest możliwe bezpośrednio z panelu admina lub API. 

Zasoby wykorzystane do utworzenia mastera klastra są bezpłatne. Użytkownik płaci  jedynie według standardowego cennika za zużycie zasobów utworzonych w celu udostępnienia API klastra, dodania workerów oraz konfiguracji swoich aplikacji.

Jak uruchomić OKS?

Aby skorzystać z systemu do zarządzania Kubernetesem wystarczy zalogować się lub założyć konto w panelu Oktawave, a następnie przejść do sekcji OKS. Każdy użytkownik może uruchomić swój klaster samodzielnie i bezpłatnie go przetestować.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu Biuro prasowe
2024-06-21 | 12:00

KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu

Grupa KOMSA, wiodący dostawca urządzeń mobilnych dla firm w Europie, wprowadza na polski rynek cieszącą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej usługę DaaS (Device as a
IT i technologie Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń
2024-06-21 | 10:30

Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń

21 czerwca 2024 r.: Lekka, smukła, z matową obudową i dostępna w trzech kolorach – na polskim rynku debiutuje najnowsza moto e14. Ten niedrogi smartfon łączy w sobie funkcjonalność
IT i technologie Digital Care zmienia się w bolttech Poland
2024-06-20 | 10:00

Digital Care zmienia się w bolttech Poland

Od 15 czerwca 2024 r. Digital Care, polska firma specjalizująca się w ochronie i usługach dla urządzeń mobilnych, działać będzie pod nazwą oraz marką bolttech Poland. Jest to wynikiem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.