ORPEA Polska wdrożyła program STUDIA DLA OPIEKUNA
Program STUDIA DLA OPIEKUNA to nowy program rozwoju pracowników, wdrożony w ORPEA Polska. Jest on skierowany do personelu opiekuńczego domów i klinik rehabilitacyjnych oraz osób, które dołączą do zespołu i rozpoczną studia na kierunku Pielęgniarstwo. Koszt studiów pokrywa w całości ORPEA Polska. Program jest odpowiedzią na rosnący problem braku opiekunów osób starszych i personelu pielęgniarskiego.
Program jest realizowany we współpracy z uczelniami, realizującymi studia pielęgniarstwa I stopnia. Po zdobyciu tytułu licencjata Pielęgniarstwa, osoby biorące udział w Programie, podejmują pracę na stanowisku pielęgniarz/pielęgniarka w domu lub klinice ORPEA, mając gwarancję 30% wzrostu wynagrodzenia. Dodatkowo, uczestnicy Programu mogą rozpocząć finansowaną przez firmę naukę języka obcego w celu przygotowania się do podjęcia pracy w wybranym domu opieki Grupy ORPEA w Europie (np. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy), jeśli podejmą decyzję o wyjeździe.
„Wraz ze wzrostem liczby naszych domów i klinik, a co za tym idzie mieszkańców i pacjentów, nasze potrzeby rekrutacyjne nieustannie rosną. Program STUDIA DLA OPIEKUNA daje aktualnym i nowym pracownikom możliwość rozwoju na kierunku Pielęgniarstwo, a także gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Pracownik może bowiem pracować w pełnym wymiarze godzin i otrzymywać pełne wynagrodzenie, a dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje studiując bez ponoszenia kosztów” – mówi inicjatorka Programu Justyna Szymczyk, HR Biznes Partner w ORPEA Polska.
Polskie społeczeństwo się starzeje. Według danych demograficznych, w końcu 2015 r. liczba Polaków w wieku 60 lat i więcej stanowiła ponad 25% społeczeństwa. Eksperci alarmują, że w 2026 r. rozpocznie się lawinowy wzrost liczby osób w wieku 80+, a w latach 2026-2040 ich liczba zwiększy się dwukrotnie - z 1,7 mln do 3,4 mln. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa będą rosnąć potrzeby opiekuńcze. Tymczasem w swoim Raporcie nt. jakości opieki, NIK zwrócił uwagę, że w większości placówek opiekuńczych (tzw. OPS) osoby zatrudniane na stanowisku opiekun nie mają kierunkowego przygotowania i wykształcenia. Jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce ORPEA Polska czuje się zobowiązana do ciągłego podnoszenia jakości opieki, głównie poprzez zwiększanie kwalifikacji personelu pielęgniarsko-opiekuńczego.
Więcej: www.orpea.pl/kariera
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Dentx wprowadza wybielanie zębów metodą Beyond
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.