Komunikaty PR

ORPEA Polska wdrożyła program STUDIA DLA OPIEKUNA

2020-02-13  |  01:00
Biuro prasowe

Program STUDIA DLA OPIEKUNA to nowy program rozwoju pracowników, wdrożony w ORPEA Polska. Jest on skierowany do personelu opiekuńczego domów i klinik rehabilitacyjnych oraz osób, które dołączą do zespołu i rozpoczną studia na kierunku Pielęgniarstwo. Koszt studiów pokrywa w całości ORPEA Polska. Program jest odpowiedzią na rosnący problem braku opiekunów osób starszych i personelu pielęgniarskiego.

Program jest realizowany we współpracy z uczelniami, realizującymi studia pielęgniarstwa I stopnia. Po zdobyciu tytułu licencjata Pielęgniarstwa, osoby biorące udział w Programie, podejmują pracę na stanowisku pielęgniarz/pielęgniarka w domu lub klinice ORPEA, mając gwarancję 30% wzrostu wynagrodzenia. Dodatkowo, uczestnicy Programu mogą rozpocząć finansowaną przez firmę naukę języka obcego w celu przygotowania się do podjęcia pracy w wybranym domu opieki Grupy ORPEA w Europie (np. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy), jeśli podejmą decyzję o wyjeździe.

Wraz ze wzrostem liczby naszych domów i klinik, a co za tym idzie mieszkańców i pacjentów, nasze potrzeby rekrutacyjne nieustannie rosną. Program STUDIA DLA OPIEKUNA daje aktualnym i nowym pracownikom możliwość rozwoju na kierunku Pielęgniarstwo, a także gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Pracownik może bowiem pracować w pełnym wymiarze godzin i otrzymywać pełne wynagrodzenie, a dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje studiując bez ponoszenia kosztów” – mówi inicjatorka Programu Justyna Szymczyk, HR Biznes Partner w ORPEA Polska.

Polskie społeczeństwo się starzeje. Według danych demograficznych, w końcu 2015 r. liczba Polaków w wieku 60 lat i więcej stanowiła ponad 25% społeczeństwa. Eksperci alarmują, że w 2026 r. rozpocznie się lawinowy wzrost liczby osób w wieku 80+, a w latach 2026-2040 ich liczba zwiększy się dwukrotnie - z 1,7 mln do 3,4 mln. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa będą rosnąć potrzeby opiekuńcze. Tymczasem w swoim Raporcie nt. jakości opieki, NIK zwrócił uwagę, że w większości placówek opiekuńczych (tzw. OPS) osoby zatrudniane na stanowisku opiekun nie mają kierunkowego przygotowania i wykształcenia. Jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce ORPEA Polska czuje się zobowiązana do ciągłego podnoszenia jakości opieki, głównie poprzez zwiększanie kwalifikacji personelu pielęgniarsko-opiekuńczego.

Więcej: www.orpea.pl/kariera

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu Biuro prasowe
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.