Komunikaty PR

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

2020-02-13  |  11:00

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Warszawskiej, organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny PW oraz Fundację Adamed. Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii. Uczniowie spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów transportu oraz – w razie konieczności – noclegu.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu SmartUP Academy, który Fundacja Adamed zainicjowała w 2015 roku. To cykl zajęć popularnonaukowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, przygotowywany corocznie w ścisłej współpracy z partnerem Fundacji – Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Dzięki warsztatom młodzi pasjonaci nauki mogą poznać fascynujący świat chemii, biologii i fizyki pod okiem akademickich ekspertów i praktyków pracujących na co dzień nad rozwojem innowacyjnych leków. Dla nastolatków to także szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 osób.

Cieszymy się z wieloletniej współpracy z Politechniką Warszawską. Każde kolejne warsztaty to kilkaset młodych ludzi, którym wspólnie pomagamy podążać trudną, ale i fascynującą drogą rozwoju naukowego. Chcemy budować w nich przekonanie, że w przyszłości ich pasja do nauki może znaleźć praktyczny wymiar. Dzięki niej będą mogli prowadzić innowacyjne badania i zmieniać w ten sposób świat na lepsze –mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Wiosenna edycja warsztatów odbędzie się według następującego harmonogramu: 

  • 21 marca – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
  • 28 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania 
  • 25 kwietnia – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
  • 16 maja – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
  • 23 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 6 czerwca - Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

 

We wszystkich zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat, którzy nie uczestniczyli w nich wiosną i jesienią 2019 r. Opis poszczególnych tematów oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Na stronie znajdują się też informacje o innych działaniach prowadzonych w ramach projektu ADAMED SmartUP – w tym te dotyczące ogólnopolskiego programu stypendialnego oraz pozostałych zajęć dla uczniów.Wszyscy pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych, bez względu na wiek, mogą skorzystać z bogatej bazy materiałów popularnonaukowych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.