Komunikaty PR

Owady zamieszkały przy Bobrowieckiej 8

2021-06-22  |  11:00

Spectra Development, będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, zaangażowała się w organizowaną przez PZFD inicjatywę budowy największego domu dla owadów. Deweloper włączając się do akcji postawił na terenie przyległym do biurowca Bobrowiecka 8 dwa hotele dla owadów.

– Dbanie o ekologię oraz wspieranie funkcjonowania ekosystemu w miastach jest niezwykle ważne. Dlatego też włączyliśmy się do akcji organizowanej przez PZFD. Cieszę się, że hotele dla owadów dołączą do wdrożonych przez nas wcześniej rozwiązań proekologicznych w biurowcu Bobrowiecka 8. – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development

Biurowiec Bobrowiecka 8 cechuje ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Inwestycja to 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. Budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a poza certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent” wyróżnia go systemem modelowania BIM wykorzystany przy jego realizacji. W biurowcu, który stanowi wzorowy przykład myślenia o ekologii, zastosowano wiele rozwiązań proekologicznych. Jednym z nich jest oszczędzający energię i obniżający koszty wspólne system VRV odzyskujący ciepło z serwerowni do podgrzewania wody użytkowej wykluczając konieczność użycia ciepła miejskiego do podgrzania wody. Dodatkowo zastosowano baterie umywalkowe na podczerwień ograniczające zużycie wody, zamontowano rozwiązania przyjazne cyklistom w postaci stojaków rowerowych oraz szatni z prysznicami dla rowerzystów. Natomiast w pobliżu inwestycji została zainstalowana stacja ładowania pojazdów elektrycznych – EVBox z linii businessline o mocy 22kW, należąca do jednego z najemców biurowca, Grupy ENGIE.

Przy realizacji biurowca wykorzystano przemyślaną koncepcję integracji architektury z zielenią, za której wprowadzaniem do otoczenia budynku przemawia mnogość́ zalet zarówno dla obiektu, środowiska, jak i jego użytkowników. Zieleń występuje wokół inwestycji oraz na wewnętrznych dziedzińcach budynku, które pełnią także funkcję Ogrodu Sztuki. Roślinność znajdująca się na terenie Bobrowieckiej 8 to wysokie brzozy, krzewy oraz niskopienna zieleń.

Budynek Bobrowiecka 8 to najmłodszy z trzech projektów wchodzących w skład zespołu urbanistycznego przy ulicy Bobrowieckiej. Poza biurowcem tworzą go sąsiadujące budynki – biurowiec Bobrowiecka 6 i apartamentowiec Bobrowiecka 10. Całość została zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny kompleks istotnie zwiększający atrakcyjność Dolnego Mokotowa.

***

Spectra Development przewodzi grupie spółek deweloperskich działających na rynku nieruchomości komercyjnych
i mieszkaniowych. Spółka rozwija swoją działalność w oparciu o polski, stabilny kapitał, a inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak. Spectra Development, jako doświadczony deweloper, wykorzystuje w swoich inwestycjach nowoczesne technologie i ciekawe rozwiązania architektoniczne. Deweloper hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, dąży do realizacji projektów w zgodzie ze środowiskiem, kulturą i sztuką, kreując wartościową i unikalną przestrzeń miejską. Spectra Development zrealizowała Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie w Warszawie, składający się z osiedla apartamentów Bobrowiecka 10 o podwyższonym standardzie oraz budynku biurowego Bobrowiecka 8 tworzących jego drugi etap. Biurowiec Bobrowiecka 8 w 2018 r. został wybrany Inwestycją Roku Rynku Powierzchni Biurowej w konkursie Prime Property Prize. Wcześniej inwestor zrealizował m.in. pierwszy etap Kompleksu Bobrowiecka – biurowiec Bobrowiecka 6, który wyróżniony został w prestiżowym Phaidon Atlas of 21st Century Architecture zawierającym ponad 1 000 wyjątkowych projektów z całego świata oddanych do użytku w XXI wieku, apartamentowiec przy ul. Rydygiera w Warszawie, a także odrestaurował zabytkową willę Witkiewiczówka w Zakopanem, za co zdobył nagrodę Generalnego Konserwatora Zabytków.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.