PANASONIC - NOWY STANDARD MONITORINGU PRZY WYKORZYSTANIU SZTUCZNĄ INTELIGENCJI
Firma Panasonic przedstawiła zaktualizowaną serię kamer S-Series, wyznaczając nowy standard bezpieczeństwa dzięki wbudowanym funkcjom sztucznej inteligencji i lepszej jakości obrazu, które oferują precyzyjniejsze funkcje analityczne. Pierwsze cztery modele – kopułkowe i typu box do użytku wewnętrznego, działające w rozdzielczości Full HD – będą dostępne na początku lipca. Niedługo oferta zostanie dodatkowo uzupełniona o urządzenia do użytku zewnętrznego oraz z obiektywem typu rybie oko.
Wprowadzenie technologii sztucznej inteligencji do standardowej gamy słynących z niezawodności kamer Panasonic pozwoli przedsiębiorstwom wykorzystać możliwości głębokiego uczenia do ochrony w szerszym kontekście biznesowym. Dzięki zestawowi narzędzi Software Development Kit (SDK) firmy zewnętrzne mogą opracowywać własne aplikacje i oferować w ten sposób rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów biznesowych. Wykorzystujące technologię sztucznej inteligencji kamery mają również mniejsze wymagania dotyczące przepustowości i umożliwiają obniżenie kosztów infrastruktury. Wynika to z faktu, że analizy i przetwarzanie odbywają się wewnątrz urządzenia.
Kamery mają dołączone aplikacje z zestawu i-PRO, takie jak AI Video Motion Detection (AI-VMD) i AI Privacy Guard. Zapewniają one natychmiastowy dostęp do inteligentnych funkcji zabezpieczeń, np. wykrywania intruzów czy podejrzanych zachowań, jednocześnie chroniąc prywatność poprzez pikselizację sylwetek lub twarzy. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie obowiązują restrykcyjne przepisy dotyczące ochrony prywatności, np. RODO w Unii Europejskiej.
Oprócz dwóch wspomnianych aplikacji, w zestawie i-PRO znalazły się trzy nowe rozwiązania: AI Face, People Detection i Vehicle Detection. Umożliwiają one łatwe i szybkie przeszukiwanie materiałów na podstawie zdjęć twarzy (nawet w masce) lub wstępnie skonfigurowanych parametrów osób i pojazdów. Wszystkie aplikacje są dostępne bezpłatnie, a ich mechanizmy oparte są o wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji. Jednak sztuczna inteligencja wychodzi poza wymiar wizualny. Od teraz kamery oferują też klasyfikację dźwięków rejestrowanych przez zewnętrzne mikrofony, np. strzałów z broni, krzyków, klaksonów czy tłuczonego szkła.
Kamery wykorzystujące sztuczną inteligencję oferują firmom z różnych sektorów gospodarki szereg nowych możliwości wykraczających poza tradycyjne funkcje bezpieczeństwa, mówi Gerard Figols, Head of Security Solutions w Panasonic Business. Wprowadzenie do oferty nowych kamer i-PRO S-Series zwiększa dostępność zaawansowanych funkcji oraz ułatwia ich wdrożenie w przedsiębiorstwie. Dzięki temu każdy klient biznesowy z sektora bezpieczeństwa może skorzystać z możliwości sztucznej inteligencji i jej rozmaitych zalet, dodaje Figols.
Więcej informacji na temat produktów i-PRO Series można znaleźć na stronach internetowych Panasonic Business:
https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/full-hd-indoor-box-network-camera-ai-engine/wv-s1136
https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/full-hd-indoor-dome-network-camera-ai-engine/wv-s2136
https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/full-hd-indoor-dome-network-camera-ai-engine/wv-s2136l
https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/full-hd-vandal-resistant-indoor-dome-network-camera-ai-engine/wv-s2236l

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.