PANASONIC UZUPEŁNIA SWOJĄ OFERTĘ MONITORÓW PRO 4K O WERSJE INTERAKTYWNE
Podczas targów ISE2021 Panasonic zaprezentował interaktywne, wielodotykowe wersje profesjonalnych monitorów profesjonalnych 4K z serii SQE1 i CQE1. Monitory wielodotykowe Premium InGlass i Infrared będą dostępne w całej serii SQE1 – wysokiej klasy kolekcji jasnych i trwałych monitorów LCD 4K UHD z dodaną funkcją Wi-Fi i bogatym zakresem udogodnień, które idealnie sprawdzą się w biurowych salach konferencyjnych. Wielodotykowość na podczerwień będzie dostępna w serii CQE1, zaprojektowanej z myślą o potrzebach sektora edukacji. Monitory, dostępne w modelach 55-86 cali, będą dostępne od lipca 2021 roku.
Zarówno interaktywne monitory InGlass, jak i Infrared, obsługują do 20 jednoczesnych punktów dotyku do pracy zespołowej, rozdzielczość 4K Ultra HD, opcję pisania dotykowego i opcje podziału ekranu (na 4 lub 9 części). Ponadto, modele InGlass klasy premium idealnie nadają się do pracy w jasnym otoczeniu np. w salach konferencyjnych i oferują 3-milimetrowe szkło ochronne z antyodblaskową obróbką chemiczną powierzchni, ultraprecyzyjne pisanie piórem oraz rozróżnianie między palcem, piórem i gumką.
Zaprojektowane do współpracy podczas spotkań
SQE1-IG i SQE1-IR zostały stworzone do pracy 24h/7 w nowoczesnych salach konferencyjnych. Zapewniają doskonałą jasność 500 cd/m2 dla wyraźnego obrazu w dużych pomieszczeniach. Aby ułatwić współpracę, projektor SQE1-IR, wyposażony w gniazdo Intel® SDM, może być używany z nowym bezprzewodowym systemem prezentacji firmy Panasonic o nazwie PressIT. Gdy preferowane jest całkowicie bezkablowe rozwiązanie 4K, gniazdo SDM może być również wykorzystane do pełnej integracji bezprzewodowego rozwiązania prezentacyjnego Cynap Pure BYOD firmy WolfVision.
Zaprojektowany z myślą o edukacji
CQE1-IR zapewnia jakość obrazu 4K i doskonałe wrażenia z oglądania z każdego miejsca w pomieszczeniu dzięki wyraźnemu wyświetlaczowi IPS o jasności 400 cd/m2. Z myślą o codziennym użytku, CQE1-IR może pracować przez 16 godzin w trybie ciągłym, zapewniając zarówno niezawodność, jak i stosunek jakości do ceny. Wyposażony jest też w wiele opcji połączeń.
Więcej informacji można znaleźć na stronach Panasonic Business:
Seria SQE1-IG: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/sqe1-ig.
Seria SQE1-IR: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/sqe1-ir.
Seria CQE1-IR: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/cqe1-ir.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.