Panattoni buduje kolejny park w Bydgoszczy – 20 500 m kw. zajmie BAS
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 000 m kw. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.
Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m kw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m kw., powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu - o powierzchni ok. 30 000 m kw. - ruszy wkrótce.
Bydgoszcz rośnie na magazynach. To już kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej porydeweloper stworzył tu – w ramach parków i obiektów typu BTS – ponad 265 000 m kw. powierzchni dystrybucyjno-magazynowych. - „Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników” – wyjaśnia Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.
Te właśnie atuty Bydgoszczy od dawna docenia jeden z pierwszych najemców parku - firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 000 m kw. Blisko 7 000 m kw. przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m kw. na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.
- "Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych" – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.