Panattoni ceni Bydgoszcz - deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza potencjał bydgoskiego rynku magazynowego. W ciągu ostatnich 5 lat deweloper dostarczył tu ponad 200 000 m kw., zarówno w ramach własnych parków, jak i inwestycji BTS – m.in. dla gigantów handlu detalicznego – firm Carrefour i Kaufland. Na bydgoskie obiekty Panattoni stawiają m.in. liderzy z sektora logistyki, czy e-commerce. Dlatego już teraz deweloper zapowiada rozbudowę swojego portfolio korzystając z doskonałego położenia Bydgoszczy w centrum pomiędzy Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem, a także nieustannego wsparcia Miasta Bydgoszcz i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Panattoni napędza Bydgoszcz, a Bydgoszcz Kujawy. Bydgoszcz to najważniejszy ośrodek magazynowy na Kujawach – w regionie, który pod względem popytu na nowoczesną powierzchnię magazynową dogania tzw. Wielką Piątkę – rynek poznański, warszawski z okolicami stolicy, górnośląski, wrocławski oraz Polskę Centralną. Podaż w regionie przekroczyła 400 000 m kw., z czego ponad 70 proc. przypada w udziale Panattoni, zaś w samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 m kw. Deweloper nie tylko jako jeden z pierwszych dostrzegł potencjał regionu, ale i od lat napędza jego rozwój planując kolejne inwestycje.
- „W naszych realizacjach swoje miejsce znalazły liczne firmy logistyczne – m.in. Nissin Logistics, czy DB Schenker a lokalizację docenił także e-commerce. W Panattoni Park Bydgoszcz powierzchnię wynajął lider w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku – Oponeo.pl, a na Panattoni Park Bydgoszcz II postawił Inpost - kolejny gigant swojej branży. Zrealizowaliśmy także dwie bardzo duże inwestycje w formule BTS dla liderów branży handlowej – firm Carrefour i Kaufland– dostarczając kolejno 38 184 m kw. i 45 000 m kw.” komentuje Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni i dodaje: „Teraz planujemy realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 m kw. Będziemy też obecni w zachodniej części miasta”.
Rosnący rynek nieruchomości przemysłowych w Bydgoszczy i okolicach to skutek konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz i Bydgoską Agencję Rozwoju. -„Probiznesowa postawa lokalnych organizacji i władz pozwoliła wielu inwestorom odkryć ogromny potencjał tej lokalizacji, zarówno dla działalności krajowej, jak i międzynarodowej. Stolica województwa Kujawsko-Pomorskiego to nie tylko doskonałe połączenia drogowe z ośrodkami w kraju i Europie, ale także strategiczne szlaki kolejowe i międzynarodowe połączenia lotnicze” – dodaje Andrzej Spiesz z Panattoni.
Doskonała lokalizacja Bydgoszczy napędza zainteresowanie powierzchnią dostarczaną przez Panattoni. Realizowana droga ekspresowa S5, połączy miasto z Poznaniem i Gdańskiem, a budowana „S-dziesiątka” oprócz Kujaw, przetnie m.in. okolice portu Szczecin-Świnoujście i północne Niemcy, a z drugiej strony dotrze niemal do samej Warszawy. Ponadto przez jedną ze stolic województwa przebiegają trzy główne połączenia kolejowe (Śląsk-Gdańsk, Warszawa-Szczecin, Wrocław-Gdynia), a w regionie powstaje również Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, który będzie logistycznym zapleczem dla trójmiejskich portów morskich. Globalnego charakteru Kujawom dodaje także obecność Międzynarodowego Portu Lotniczego, położonego ok. 8 km od obiektów Panattoni.
Bydgoskie obiekty Panattoni zyskują dzięki powierzchni, którą deweloper może dostosować zarówno do procesów magazynowania jak i lekkiej produkcji. Jest to szczególnie istotne w kontekście danych mówiących, że sektor produkcyjny odpowiada za ponad 50 proc. zatrudnienia w stolicy regionu. Ponadto kujawskie inwestycje realizowane są w zrównoważony sposób, a ostatnia z nich – Panattoni Park Bydgoszcz III – przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Jest to również jeden z pierwszych projektów dewelopera wyposażony w instalację fotowoltaiczną na specjalne życzenie klienta – firmy Reconext, wiodącego dostawcy usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.