Komunikaty PR

Panattoni dla Orbico Supply - 25 000 m kw. BTS w Teresinie

2020-03-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wybuduje dedykowany obiekt dla firmy Orbico Supply należącej do grupy Orbico - dystrybutora znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD czy HoReCa. Magazyn o powierzchni 25 000 m kw. powstanie w Teresinie a najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Panattoni uszyje 25 000 m kw. dla Orbico Supply w Teresinie z możliwością ekspansji o kolejne 13 000 m kw. Z podwarszawskiego magazynu firma będzie zaopatrywała sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty z kategorii pielęgnacji ciała, kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów spożywczych, małego AGD, butów, ubrań czy zabawek takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs.
„Nowe centrum pozwoli zoptymalizować i zwiększyć efektywność działań dystrybucyjnych prowadzonych przez naszą firmę. Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Tam skonsolidujemy dotychczasowe operacje w Sochaczewie i Błoniu, zapewniając pracownikom lokalizację zbliżoną do obecnej.
Obiekt ten stanowi przełom w logistyce grupy Orbico, ponieważ część magazynu zostanie w pełni zautomatyzowana. Dla Orbico jest to projekt pilotażowy i pierwszy krok do świata automatyzacji. Wierzymy, że tutaj w Teresinie tworzymy wspaniałą nową podróż we współpracy z Panattoni i przy wsparciu JLL ”- Igor Šprajcar, Vice-President of Orbico Group wyjaśnia wybór miejsca z Orbico Supply..

Magazyn na miarę. Budowany w formule BTS (built-to-suit) obiekt będzie miał blisko 25 000 m kw. powierzchni z czego nieco ponad 1 000 m kw. przeznaczono na biuro. Ze względu na przechowywane produkty, budynek będzie miał podwyższoną odporność ogniową powyżej 4000 MJ/m kw. Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, wysokość hali zostanie podniesiona do 12 metrów netto, co zapewni dodatkowy poziom składowania. Jej część zostanie także przygotowana do wprowadzenia w przyszłości automatyki. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie GOOD. Najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku.

Panattoni specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych szytych na miarę. Jak tłumaczy Karolina Bartuś Senior Leasing Manager z Panattoni: „Projekty te zawsze wymagają ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a klientem. Podobnie było i w tym przypadku. By wprowadzić rozwiązania dedykowane firmie, inwestycja wymagała pełnego zaangażowania obu stron już na samym jej początku. Na etapie projektowania udało się przygotować halę pod automatykę, co w przyszłości znacznie usprawni procesy w magazynie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz rzeczowości klienta cały proces zamknęliśmy w pół roku”.

„Współpraca z Orbico była dla nas wyjątkowym wyzwaniem, za projektem stoją doświadczeni ludzie z konkretnymi potrzebami i wymaganiami. Pozwoliło to w relatywnie krótkim czasie z sukcesem sfinalizować transakcję. Orbico potrzebowało rozwiązania szytego na miarę, a kluczowym elementem okazał się harmonogram oraz związane z tym przygotowanie hali do instalacji systemu automatycznego. Panattoni jest firmą znaną z realizacji tego typu zaawansowanych projektów i zaproponowało najbardziej elastyczne rozwiązanie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu obu stronom.” – podsumowuje Norbert Kowalczyk, Konsultant, JLL.

BTS Orbico powstanie na terenie gminy Teresin, trzeciej strefy regionu Warszawskiego. Inwestycja znajdować się będzie niedaleko DK92 w odległości ok. 26 km od istniejącego węzła Wiskitki na Autostradzie A2.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.