Panattoni nabyło grunt na Śląsku – ok. 70 000 m kw. City Logistics Katowice
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 m kw. ruszy jeszcze w tym roku.
City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 m kw., z czego komponent biurowy wyniesie ok. 5 000 m kw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6 785 i 21 359 m kw. Park powstanie na 14,4-hektarowej działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 3,5 km, co znacznie usprawni potencjalnym najemcom działania w ramach logistyki miejskiej, a ich pracownikom ułatwi dojazd.
Lokalizacja - City Logistics Katowice znajdzie się tuż przy drodze krajowej nr 86, w odległości zaledwie 5 km (10 min) od węzła Murckowska autostrady A4 (biegnącej przez południową Polskę od granicy z Niemcami po Ukrainę) i ok 15 min od autostrady A1, łączącej północ kraju z południem. W bliskim zasięgu parku znajdą się także 3 lotniska międzynarodowe – Pyrzowice (29 km - 27 min), Kraków (50 min) oraz Ostrawa (60 min).
„Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce” i dodaje „Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników do ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice” – tłumaczy Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.
Inwestycja typu brownfield. Położona przy ul. Miedzianej parcela znajduje się w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem developera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 m3 gleby Koszt procesu wyniesie ok € 330 000 (ok. 1,4 mln PLN).
Panattoni ma na swoim koncie coraz więcej inwestycji typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 m kw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy, czy przebudował fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura dedykowana badaniom środowiskowym, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.