Komunikaty PR

Panattoni rozbudowuje City Logistics Wrocław I – pierwsze 36 700 m kw. wynajęte

2020-02-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, całkowicie wynajął obiekty zrealizowane w ramach pierwszego etapu budowy City Logistics Wrocław I. Na ponad 36 700 m kw. powierzchni ulokowały się przede wszystkim firmy z sektora logistyczno-dystrybucyjnego. Teraz deweloper rusza z budową kolejnych o powierzchni odpowiednio 11 300 i 10 900 m kw. Ich oddanie planowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2020.

Parki miejskie na celowniku najemców. City Logistics Wrocław I to realizacja sześciu hal magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni ok 99 000 m kw., zaledwie 8 km od centrum Wrocławia. W pierwszej fazie oddano dwa budynki o łącznej powierzchni 36 700 m kw. Oba obiekty zostały już w całości wynajęte przede wszystkim firmom z sektora logistyczno-dystrybucyjnego, producentom i dostawcom branży motoryzacyjnej, czy firmom w sektorze AGD i RTV. Obecnie startuje budowa dwóch kolejnych hal o powierzchni odpowiednio 11 300 i 10 900 m kw.

- „Podpisane umowy najmu wskazują na niesłabnące zainteresowanie tym regionem kraju. Mimo sporego nasycenia magazynami, popyt na infrastrukturę logistyczną jest nadal bardzo wysoki, co wynika z szybkiego rozwoju e-commerce. Dotyczy to zwłaszcza obiektów zlokalizowanych w obrębie miasta, dobrze skomunikowanych i ułatwiających dostawy tzw. ostatniej mili” - mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Projekt architektoniczny parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych czy socjalno-biurowych. Park wyposażony został w przestronne place manewrowe oraz wygodne parkingi i ma dostęp do komunikacji miejskiej Wrocławia, co jest dużym udogodnieniem dla pracowników.

Idealna lokalizacja tuż obok obwodnicy Wrocławia. City Logistics Wrocław I to nowoczesny park miejski zlokalizowany przy ulicy Kwiatkowskiego w obrębie przestrzeni miejskiej Wrocławia, pomiędzy trzema ważnymi węzłami: „Bielany Wrocławskie”, „Wrocław Południe” oraz „Wrocław Zachód”. Do centrum Wrocławia jest stąd 8 km, a w niedalekim sąsiedztwie parku krzyżują się autostrady A4 (2 km) i A8 (4 km), co znacznie ułatwia prowadzenie operacji logistycznych zarówno na terenie Polski jak i całej Europy. Ponadto park położony jest do tego zaledwie 13 km od portu lotniczego oraz 160 km od granicy niemieckiej.

City Logistics Wrocław I to kolejna inwestycja dewelopera w okolicy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Wrocławskie portfolio Panattoni składa się obecnie, poza kompleksami dystrybucyjnymi, również z obiektu typu BTS dla firmy Amazon. Centra logistyczne skupione są w południowej i zachodniej części aglomeracji wrocławskiej. Dolny Śląsk i Wrocław to jedna z pięciu największych i najatrakcyjniejszych lokalizacji logistycznych w kraju. Do tej pory wybudowano tu ok. 2 mln z 18,4 mln m kw. powierzchni w całej Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe Biuro prasowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Transport

Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga

Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.

Ochrona środowiska

OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.

Ochrona środowiska

Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów

– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.