Komunikaty PR

Panattoni sprzedało Savills IM centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem

2020-02-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie sprzedał Savills Investment Management obiekt magazynowy pod Wrocławiem. Park o powierzchni 46 000 m kw. został zbyty za ok. 33 mln euro. To już trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce kupione od Panattoni przez Savills.

Centrum dystrybucyjne klasy A zbudowane przez Panattoni w 2019 roku pod Wrocławiem nabył Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy zarządca inwestycji w nieruchomości, dla swojego ogólnoeuropejskiego Savills IM Europejski Fundusz Logistyczny 3 (ELF 3). Nieruchomość o łącznej powierzchni 46 000 m kw. jest w pełni wynajęta przez krajowe i międzynarodowe firmy z branży logistycznej, spożywczej i chemicznej. Inwestycja znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej, w obrębie dużego węzła logistycznego, obok autostrady A4 / A8, drogi ekspresowej S8 i drogi krajowej nr 5.

„Projekty logistyczne i produkcyjne są dziś poszukiwanym i atrakcyjnym produktem inwestycyjnym – komentuje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. – W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku sfinalizowano w Polsce transakcje w sektorze magazynowym na kwotę ok. 620 mln euro. Zainteresowanie tymi obiektami rośnie, bo rynek Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski oceniany jest jako bezpieczny, a jednocześnie zapewniający wyższe stopy zwrotu z inwestycji. Stąd możliwości inwestycyjnych na Wisłą poszukują już nie tylko fundusze z Europy Zachodniej, ale także Afryki Południowej oraz Azji.

Piotr Trzciński, Dyrektor ds. Transakcji w Savills IM, powiedział: „Dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu granicy z Niemcami i Czechami, bardzo dobrym połączeniom drogowym z głównymi polskimi miastami i chłonnemu rynkowi lokalnemu Wrocław szybko się rozwija i dąży do zostania jednym z największych rynków magazynowych w kraju. Znakomita lokalizacja parku, bliskość ważnego klastra przemysłowego oraz zróżnicowany profil najemców wpłynęły na naszą decyzję o debiucie we Wrocławiu. Inwestycja bardzo dobrze wpisuje się w strategię funduszu ELF3, który zakłada inwestowanie w nowoczesne obiekty magazynowe z potencjałem wzrostu ich wartości, zlokalizowane na kluczowych rynkach w Europie, w pobliżu głównych korytarzy transportowych”.

Wrocławski magazyn to trzeci obiekt nabyty przez Savills od Panattoni. W jego portfolio znajdują się już dwa inne, nowoczesne obiekty typu BTS (build-to-suit) zakupione przez Savills IM w imieniu inwestora azjatyckiego. Pierwszym z nich było centrum logistyczne Amazon Gliwice, powstałe w 2019 roku. Obiekt o rekordowej powierzchni ponad 200 000 mkw. został zbudowany przez Panattoni zgodnie z wytycznymi dostarczonymi przez Amazon, światowego lidera handlu elektronicznego. Drugą tego typu transakcją było centrum dystrybucyjne H&M Bolesławiec o powierzchni 75 000 m kw.

W Polsce Savills IM zarządza obecnie zasobami logistycznymi o łącznej powierzchni ponad 720 000 m kw. i o łącznej wartości ponad 500 milionów EUR.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.