Komunikaty PR

Panattoni sprzedało Savills IM centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem

2020-02-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie sprzedał Savills Investment Management obiekt magazynowy pod Wrocławiem. Park o powierzchni 46 000 m kw. został zbyty za ok. 33 mln euro. To już trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce kupione od Panattoni przez Savills.

Centrum dystrybucyjne klasy A zbudowane przez Panattoni w 2019 roku pod Wrocławiem nabył Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy zarządca inwestycji w nieruchomości, dla swojego ogólnoeuropejskiego Savills IM Europejski Fundusz Logistyczny 3 (ELF 3). Nieruchomość o łącznej powierzchni 46 000 m kw. jest w pełni wynajęta przez krajowe i międzynarodowe firmy z branży logistycznej, spożywczej i chemicznej. Inwestycja znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej, w obrębie dużego węzła logistycznego, obok autostrady A4 / A8, drogi ekspresowej S8 i drogi krajowej nr 5.

„Projekty logistyczne i produkcyjne są dziś poszukiwanym i atrakcyjnym produktem inwestycyjnym – komentuje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. – W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku sfinalizowano w Polsce transakcje w sektorze magazynowym na kwotę ok. 620 mln euro. Zainteresowanie tymi obiektami rośnie, bo rynek Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski oceniany jest jako bezpieczny, a jednocześnie zapewniający wyższe stopy zwrotu z inwestycji. Stąd możliwości inwestycyjnych na Wisłą poszukują już nie tylko fundusze z Europy Zachodniej, ale także Afryki Południowej oraz Azji.

Piotr Trzciński, Dyrektor ds. Transakcji w Savills IM, powiedział: „Dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu granicy z Niemcami i Czechami, bardzo dobrym połączeniom drogowym z głównymi polskimi miastami i chłonnemu rynkowi lokalnemu Wrocław szybko się rozwija i dąży do zostania jednym z największych rynków magazynowych w kraju. Znakomita lokalizacja parku, bliskość ważnego klastra przemysłowego oraz zróżnicowany profil najemców wpłynęły na naszą decyzję o debiucie we Wrocławiu. Inwestycja bardzo dobrze wpisuje się w strategię funduszu ELF3, który zakłada inwestowanie w nowoczesne obiekty magazynowe z potencjałem wzrostu ich wartości, zlokalizowane na kluczowych rynkach w Europie, w pobliżu głównych korytarzy transportowych”.

Wrocławski magazyn to trzeci obiekt nabyty przez Savills od Panattoni. W jego portfolio znajdują się już dwa inne, nowoczesne obiekty typu BTS (build-to-suit) zakupione przez Savills IM w imieniu inwestora azjatyckiego. Pierwszym z nich było centrum logistyczne Amazon Gliwice, powstałe w 2019 roku. Obiekt o rekordowej powierzchni ponad 200 000 mkw. został zbudowany przez Panattoni zgodnie z wytycznymi dostarczonymi przez Amazon, światowego lidera handlu elektronicznego. Drugą tego typu transakcją było centrum dystrybucyjne H&M Bolesławiec o powierzchni 75 000 m kw.

W Polsce Savills IM zarządza obecnie zasobami logistycznymi o łącznej powierzchni ponad 720 000 m kw. i o łącznej wartości ponad 500 milionów EUR.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe Biuro prasowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Transport

Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga

Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.

Ochrona środowiska

OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.

Ochrona środowiska

Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów

– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.