Polska branża IT rośnie w zawrotnym tempie, a przewodzi jej Escola!
Escola, jedna z czołowych spółek tworzących aplikacje mobilne w Polsce zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 182 proc. za lata 2019-2020. Firma zamierza przeprowadzić kampanię crowdinvestingową w trzecim kwartale br. Debiut na NewConnect planowany jest w 2022 r. Escolę od 4 lat rozwija Krzysztof Wojewodzic, obecny prezes spółki, wspierany przez doświadczoną Radę Nadzorczą, m.in. prof. Witold Orłowski, prof. Dariusz Jemielniak, czy dr Maciej Maziński.
– Wejście na rynek aplikacji mobilnych w Polsce okazało się świetnym wyborem. Pokazują to kolejne kontrakty z naszymi klientami, a także wysokie – 6. miejsce w rankingu Clutch. Jestem dumny z tego wyróżnienia, szczególnie, że w skali Polski zajęliśmy pierwsze miejsce, kolejna firma z polski zajęła 24. miejsce – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli.
Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty jest na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020. Historia Escoli na rynku kapitałowym rozpoczęła się jeszcze w maju 2017 r., wtedy także spółka pozyskała 400 tys. zł z kampanii crowdinvestingowej. Dwa lata później firma przeprowadziła drugą rundę inwestycyjną na kwotę 521 tys. zł. Spółka przez ostatnie lata pozyskała kilku znaczących partnerów biznesowych, a także nagrody za tworzone rozwiązania.
– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię i notujemy dynamiczny przyrost przychodów , prawie dwukrotny rok do roku. Z biznesu z aspiracjami przerodziliśmy się w technologicznego partnera dla wielu podmiotów. W 2019 r. nasza spółka zależna Escola sp. z o.o. otrzymała nagrodę Mobile Trends Awards 2019 za aplikację Orlen Mobile, natomiast w 2021 r. – Mobile Trends Awards 2021 – za aplikację dla Radia 357. Myślę, że zespół Escoli nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – dodaje Krzysztof Wojewodzic.
Firma poza realizacją projektów jako software house prowadzi też działalność venture buildingową. W tym segmencie Escola tworzy produkty, które w perspektywie 1-3 lat mogą stać się niezależnymi firmami. Spółka zamierza pozyskać kapitał w crowdinvestingu m.in. na skalowanie własnych projektów, przejęcia innych spółek i rekrutację. Debiut na NewConnect planuje w 2022 roku.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.