Poradnik wakacyjny 2021
Po ponad roku walki z pandemią koronawirusa wielu z nas jest spragnionych ucieczki od codzienności. Sytuacja na świecie zaczyna się stabilizować na tyle, że coraz więcej państw otwiera się na turystów. Jakie kraje są dostępne bez testów? Gdzie obowiązuje Unijny Certyfikat Covidowy? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdują się w poniższym Poradniku Wakacyjnym 2021.
Planowanie tegorocznego letniego wypoczynku może się wydawać skomplikowane i będzie wymagać większego przygotowania niż urlopy w poprzednich latach. Każdy kraj ma własne wymagania i obostrzenia dla turystów, dlatego Currency One, operator serwisów wymiany walut InternetowyKantor.pl i Walutomat, stworzył poradnik, w którym kompleksowo opisuje i uporządkowuje zasady panujące przy wyjeździe do 15 popularnych turystycznie krajów, m.in.: Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, czy Egiptu.
W jaki sposób zaplanować wakacje 2021 i jak nie pogubić się wśród wielu dostępnych informacji w sieci? Gdzie zrobić testy i jakie formularze wypełnić? Jak przygotować się do wyjazdu i korzystnie wymienić walutę na wakacje? Te odpowiedzi znajdą się w przygotowanym kompendium wakacyjnym.
Zapraszamy do lektury poradnika o podróżach na lato 2021: https://currency-one.com/wordpress/wp-content/uploads/2021/06/Poradnik-wakacyjny-2021.pdf

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.