Komunikaty PR

PowerWalker Inverter 650 SW i akumulator 55 Ah - zestaw na długie dystanse do do

2020-11-25  |  11:00
Biuro prasowe

Choć na ogół przerwy w dostawie energii nie są częste, ich skutki potrafią być nieprzyjemne. Receptą na dłuższe przerwy w zasilaniu ma być zestaw w postaci przetwornicy PowerWalker 650 SW wraz z baterią 55 Ah. Nawet kilka godzin bez prądu w gniazdku nie musi być problemem. 

Zimowy sezon i, niejednokrotnie, praca zdalna sprawiają, że każda przerwa w dostawie energii może być dotkliwa. Utracone dane, niedziałający monitoring czy brak ogrzewania to tylko niektóre możliwe skutki. Firma PowerWalker postanowiła więc przypomnieć o swoim zestawie, w postaci inwertera 650 SW w pakiecie z akumulatorem 55 Ah. Urządzenie to może stanowić dobrą bazę do budowy systemu awaryjnego zasilania w domach i mieszkaniach.

 

PowerWalker Inverter 650 SW wyróżnia się kompaktowymi wymiarami obudowy oraz czystą sinusoidą na wyjściu. W pakiecie z baterią 55 Ah jest on w stanie podtrzymać zasilanie nawet przez kilka godzin. W przypadku, gdy pobór energii wynosi 50 W, można liczyć na niemal siedem i pół godziny działania. Gdy zapotrzebowanie na moc rośnie trzykrotnie, czas podtrzymania nadal ma przekraczać dwie godziny zegarowe.

 

Jest to czas, który niejednokrotnie pozwoli na ponowne uruchomienie sieci energetycznej. Zanim jednak zostanie ona przywrócona, przetwornica PowerWalker Inverter 650 SW może stanowić źródło energii dla małych pomp, silników (np. bram garażowych), monitoringu, ogrzewania czy domowego biura. Do wyboru dostępne są modele z gniazdami typu E (stosowany m.in. w Polsce) oraz Schuko (popularny m.in. w Niemczech i krajach skandynawskich).

Zestaw w skład którego wchodzą przetwornica PowerWalker Inverter 650 SW oraz akumulator 55 Ah jest już dostępny w polskich sklepach. Zainteresowani powinni przygotować około 1800 zł. Dokładając kolejne 600 zł można z kolei nabyć pakiet z baterią 100 Ah, która daje jeszcze dłuższy czas działania w razie zaniku zasilania.

Dane techniczne:

 

  • Moc pozorna / moc czynna: 650 VA / 325 W
  • Charakterystyka napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
  • Liczba faz: 1
  • Czas przełączania w tryb podtrzymania: 14 ms
  • Wbudowana ładowarka: 15 A
  • Wydajność przy obciążeniu liniowym: do 95%
  • Zakres napięcia wejściowego: 190-260 VAC (wąski zakres) / 100-280 VAC (szeroki zakres)
  • Napięcie wyjściowe: 230 V
  • Obsługiwane częstotliwości: 50Hz lub 60Hz (samoadaptacyjny) / Zakres Synchroniczny: 50Hz lub 60Hz
  • Zniekształcenia harmoniczne THDv - wyjściowe: < 2% (obciążenie liniowe)
  • Regulacja napięcia na wyjściu (tryb podtrzymania): +/- 10%
  • Regulacja częstotliwości na wyjściu (tryb podtrzymania): +/- 1 Hz
  • Głośność: < 45 dB
  • Zakres temperatur roboczych: 0 - 40 st. Celsjusza
  • Dopuszczalna wilgotność otoczenia: 0 - 95% (bez kondensacji)
  • Wymiary: 205 x 146 x 113 mm
  • Waga: 4 kg

 

Szacunkowe czasy podtrzymania zasilania:

 

 

obciążenie 100 W

obciążenie 200 W

obciążenie 300 W

z akumulatorem 55 Ah

~ 240 minut

~ 90 minut

~ 45 minut

z akumulatorem 100 Ah

~ 480 minut

~ 210 minut

~ 110 minut

 

Szacunkowe czasy ładowania (do poziomu 90%):

  • ok. 3 h dla akumulatora o pojemności 55 Ah (sprzedawany oddzielnie)
  • ok. 6 h dla akumulatora o pojemności 100 Ah (sprzedawany oddzielnie)
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Autor sukcesu smartfonów Motorola w Polsce na czele meksykańskiego oddziału Biuro prasowe
2024-08-01 | 11:00

Autor sukcesu smartfonów Motorola w Polsce na czele meksykańskiego oddziału

Warszawa, 1 sierpnia 2024 r.: Alexander Zawadzki, dyrektor generalny polskiego oddziału Motorola, pokieruje marką na jednym z największych i najważniejszych pod względem sprzedaży
IT i technologie Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping
2024-08-01 | 09:30

Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping

Najnowsza edycja raportu „Green Last Mile Europe Report 2024” potwierdza, że choć greenwashing jest oczywisty, odnowienie floty, więcej dostaw poza domem, postęp technologiczny i
IT i technologie Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować
2024-08-01 | 01:00

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować.  Cyberbezpieczeństwo i cyberodporność mają znaczenie dla każdej instytucji, niezależnie od branży. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.