PowerWalker VFD 800 APFC FR - ekonomiczny “backup” dla graczy
PowerWalker VFD 800 APFC FR to zasilacz UPS stworzony z myślą o graczach i posiadaczach nowoczesnych PC, którzy poszukują prostego i ekonomicznego zapasowego źródła energii.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR to kompaktowa konstrukcja, której design może przypominać nieco przerośniętą listwę zasilającą. UPS oferuje sześć gniazdek, z których cztery posiadają podtrzymanie zasilania. Pozostałe dwa są przewidziane dla peryferiów, takich jak drukarki laserowe, skanery czy lampki, którym zapewnić mają skuteczną ochronę przeciwprzepięciową. Zabezpieczenie przewidziano też dla sieci LAN i telefonicznej - porty RJ11/RJ45 znajdują się na jednej ze ścianek.
Zasilacz awaryjny jest wykonany w technologii stand-by/offline. Można go postawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Producent obiecuje, że urządzenie bezproblemowo współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z technologią APFC. W razie braku napięcia UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR ma zapewniać ciągłość pracy, skutecznie zapobiegając restartom nowoczesnych PC.
W przypadku prezentowanego urządzenia, projektanci postawili na maksymalną prostotę obsługi. O statusie informuje wskaźnik LED, a sam sprzęt pozwala na tzw. zimny start. W sytuacji podbramkowej, w razie braku prądu, użytkownik może więc uruchomić swój sprzęt bezpośrednio z UPS-a. Oprócz stosunkowo niewielkich wymiarów (170 x 92 x 335 mm) i wagi (3,6 kg), urządzenie charakteryzuje się bezgłośną pracą.
Na wzmiankę zasługuje też konstrukcja, która ma umożliwiać użytkownikowi łatwą wymianę ogniw, gdy zajdzie taka potrzeba. Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR dysponuje mocą 420 W. Powinna ona wystarczyć do podtrzymania ciągłości pracy większości nowoczesnych PC, włączając w to niepodkręcone konfiguracje o wysokiej wydajności.
Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii, mogą kupić UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR w polskich sklepach. Jego cena wynosi około 500 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 800 VA / 420 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-8 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Czas ładowania: 10 godz. do 90%
- gniazdka:
- 6 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 170 x 92 x 335 mm, 3,6 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 7 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 8 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 1,5 min

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.