PowerWalker VFD 800 APFC FR - ekonomiczny “backup” dla graczy
PowerWalker VFD 800 APFC FR to zasilacz UPS stworzony z myślą o graczach i posiadaczach nowoczesnych PC, którzy poszukują prostego i ekonomicznego zapasowego źródła energii.
Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR to kompaktowa konstrukcja, której design może przypominać nieco przerośniętą listwę zasilającą. UPS oferuje sześć gniazdek, z których cztery posiadają podtrzymanie zasilania. Pozostałe dwa są przewidziane dla peryferiów, takich jak drukarki laserowe, skanery czy lampki, którym zapewnić mają skuteczną ochronę przeciwprzepięciową. Zabezpieczenie przewidziano też dla sieci LAN i telefonicznej - porty RJ11/RJ45 znajdują się na jednej ze ścianek.
Zasilacz awaryjny jest wykonany w technologii stand-by/offline. Można go postawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Producent obiecuje, że urządzenie bezproblemowo współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z technologią APFC. W razie braku napięcia UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR ma zapewniać ciągłość pracy, skutecznie zapobiegając restartom nowoczesnych PC.
W przypadku prezentowanego urządzenia, projektanci postawili na maksymalną prostotę obsługi. O statusie informuje wskaźnik LED, a sam sprzęt pozwala na tzw. zimny start. W sytuacji podbramkowej, w razie braku prądu, użytkownik może więc uruchomić swój sprzęt bezpośrednio z UPS-a. Oprócz stosunkowo niewielkich wymiarów (170 x 92 x 335 mm) i wagi (3,6 kg), urządzenie charakteryzuje się bezgłośną pracą.
Na wzmiankę zasługuje też konstrukcja, która ma umożliwiać użytkownikowi łatwą wymianę ogniw, gdy zajdzie taka potrzeba. Zasilacz awaryjny PowerWalker VFD 800 APFC FR dysponuje mocą 420 W. Powinna ona wystarczyć do podtrzymania ciągłości pracy większości nowoczesnych PC, włączając w to niepodkręcone konfiguracje o wysokiej wydajności.
Osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w zapasowe źródło energii, mogą kupić UPS PowerWalker VFD 800 APFC FR w polskich sklepach. Jego cena wynosi około 500 zł.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna: 800 VA / 420 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 2-8 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 VAC
- Czas ładowania: 10 godz. do 90%
- gniazdka:
- 6 x francuskie (E)
- RJ45/RJ11
- wymiary (S x W x G) i waga: 170 x 92 x 335 mm, 3,6 kg
- Zastosowane ogniwa i czas podtrzymania: 1 x 7 Ah / 12 V
- czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: do 8 min
- czas podtrzymania przy pełnym obciążeniu: 1,5 min

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.