Komunikaty PR

PowerWalker VFI 1000R/1U - bezpieczeństwo i efektywność w kompaktowej formie

2020-02-06  |  01:00
Biuro prasowe

Zasilacze UPS PowerWalker VFI 1000R/1U są skierowane do osób, które potrzebują stabilnego, bezpiecznego źródła prądu o wysokiej jakości. Producent obiecuje prawdziwą, podwójną konwersję, pełną sinusoidę na wyjściu i wysoką efektywność zamknięte w obudowie o wysokości 1U.

Zasilacze awaryjne PowerWalker VFI 1000R/1U są wykonane w topologii online. To oznacza, że można do nich podłączać najbardziej wyczulone na jakość prądu urządzenia, jak np. serwery, urządzenia sieciowe, sprzęt medyczny czy łącznościowy. Dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji są one zasilane prądem pochodzącym z UPS-a, a nie bezpośrednio z sieci elektrycznej. W przypadku modelu VFI 1000R/1U producent deklaruje pełną falę sinusoidalną na wyjściach.

 

 

 

 

 

Sam zasilacz został zamknięty w obudowie typu rack o wysokości 1U. Można zatem zainstalować go w pojedynczej wnęce firmowej szafy serwerowej 19”, czy niewielkiej szafce RTV w domu. Producent chwali się wysoką efektywnością urządzenia, która ma przekraczać 80% zarówno przy pracy w trybie AC (86%) jak i podtrzymywania zasilania (83%). UPS odznacza się szerokim zakresem obsługiwanych napięć wejściowych, który wynosi od 110 VAC do 300 VAC. 

 

Zasilanie pod kontrolą

Zasilacze PowerWalker VFI 1000R/1U wyposażono w funkcję awaryjnego wyłączania zasilania oraz port USB do monitorowania ich pracy z wykorzystaniem oprogramowania ViewPower. O aktualnym stanie informuje także wbudowany ekran LCD oraz system powiadomień dźwiękowych. Możliwe jest także zdalne zarządzanie UPS-em i monitorowanie jego parametrów, dzięki opcjonalnym modułom - karcie sieciowej z obsługą protokołu SNMP czy przekaźnikowej AS/400.

 

Dostępne są także moduły MBS zapewniające nieprzerwane zasilanie urządzeń podczas konserwacji zasilacza, czy EMD pozwalający na zdalny monitoring temperatury i wilgotności środowiska pracy. Wszystkie zasilacze awaryjne PowerWalker VFI 1000R/1U mają wbudowane inteligentne ładowarki. Mają one uzupełniać zgromadzoną w ogniwach energię do poziomu 90% w ciągu czterech godzin, a także wydłużać ich cykl życia.

 

Zasilacze UPS PowerWalker VFI 1000R/1U są już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 2100 zł.

 

Dane techniczne:

  • Moc pozorna / moc czynna: 1000 VA / 800 W;
  • Charakterystyka napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
  • Czas przełączania w tryb podtrzymania: 0 (zero) ms
  • Zakres napięcia wejściowego: 110 - 300 VAC 
  • Napięcie wyjściowe: 220 V / 230 V / 240 V
  • Obsługiwane częstotliwości napięcia wyjściowego w trybie podtrzymania: 50 Hz +/- 0,3 Hz
  • Zniekształcenia harmoniczne THDv - wyjściowe: do 3% (obciążenie liniowe) lub do 5% (obciążenie nieliniowe)
  • Efektywność:
    • w trybie AC: 86%
    • w trybie podtrzymania: 83%
  • Gniazda: 3 x IEC C13
  • Porty komunikacyjne: USB, slot na moduły rozszerzeń
  • Czas ładowania: 4 godz. do 90%
  • Czas podtrzymania:
    • obciążenie 50%: 14,5 min.
    • obciążenie 100%: 5,5 min.
  • Zainstalowane akumulatory: 4 x 9 Ah (6 V)
  • Wymiary (W x G x S): 44 mm x 477 mm x 438 mm
  • Poziom generowanego hałasu: < 50 dB z odległości 1 metra
  • Waga: 12,6 kg
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu Biuro prasowe
2024-06-21 | 12:00

KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu

Grupa KOMSA, wiodący dostawca urządzeń mobilnych dla firm w Europie, wprowadza na polski rynek cieszącą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej usługę DaaS (Device as a
IT i technologie Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń
2024-06-21 | 10:30

Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń

21 czerwca 2024 r.: Lekka, smukła, z matową obudową i dostępna w trzech kolorach – na polskim rynku debiutuje najnowsza moto e14. Ten niedrogi smartfon łączy w sobie funkcjonalność
IT i technologie Digital Care zmienia się w bolttech Poland
2024-06-20 | 10:00

Digital Care zmienia się w bolttech Poland

Od 15 czerwca 2024 r. Digital Care, polska firma specjalizująca się w ochronie i usługach dla urządzeń mobilnych, działać będzie pod nazwą oraz marką bolttech Poland. Jest to wynikiem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.