Powstanie Panattoni Park Poznań West Gate o powierzchni 65 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje 65 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie. Deweloper zbuduje centrum dystrybucyjne z ponad 100 dokami załadunkowymi, a całość inwestycji przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks powstanie w marcu 2022 r., w zachodniej części Polski i dzięki bliskości drogi S11 i autostrady A2 zapewni doskonałe połączenie m.in. z Niemcami, a także z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w kraju.
Pierwszy milion trzeba…wybudować. Panattoni rusza z realizacją Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m kw. Budowa inwestycji wystartuje latem br., a jej finalizacja przewidziana jest na marzec 2022. Kompleks, dzięki położeniu na zachodzie kraju, zapewni doskonałe połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie – „W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora e-commerce – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej – Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej – firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.
Panattoni Park Poznań West Gate powstanie w Tarnowie Podgórnym - atrakcyjnej lokalizacji przy Drodze Krajowej 92, zaledwie 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut z Panattoni Park Poznań West Gate do autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. - „Wybierając tę lokalizacje najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego - w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne” - dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.
Panattoni Park Poznań West Gate zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi normami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Obiekt zostanie napędzony energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla wellbeingu użytkowników – od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.
Panattoni podgrzewa najgorętsze rynki. Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.
Panattoni Park Poznań West Gate zajmie 65 000 m kw. i obejmie 126 doków załadunkowych, a także blisko 220 miejsc parkingowych, w tym 13 dla samochodów ciężarowych. Najemcy skorzystają również z przestronnego placu manewrowego. Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce. Ponadto obiekt zostanie przygotowany pod najemców zajmujących się lekką produkcją.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.