Pracownicy Wienera z odznaczeniami „Za zasługi dla ubezpieczeń” od PIU
Polska Izba Ubezpieczeń wręczyła odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń” za 2022 rok. Otrzymały je osoby, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi tego sektora. W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch pracowników firmy Wiener: Andrzej Piorunowski, kierownik ds. Przeciwdziałania Nadużyciom oraz Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku.
PIU od lat nagradza osoby i instytucje za ich pracę na rzecz ubezpieczeń oraz znaczący wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego. 19 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Za zasługi dla ubezpieczeń” wszystkim wyróżnionym. Nie zabrakło wśród nich dwóch pracowników firmy Wiener.
Pracownicy Wiener z odznakami PIU
Jedno z odznaczeń PIU przyznała Andrzejowi Piorunowskiemu, który jest kierownikiem ds. Przeciwdziałania Nadużyciom. Jego działalność zawodowa od kilkunastu lat jest związana z pracą na rzecz rynku ubezpieczeniowego, a od około dziesięciu lat koncentruje się na sferze związanej z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości ubezpieczeniowej.
Drugi z wyróżnionych to Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku, związany z branżą ubezpieczeniową od początku swojej drogi zawodowej. Od kilkunastu lat angażuje się w dynamiczny rozwój rynku ubezpieczeń w regionie północno-wschodnim i ma wieloletnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych.
– Jesteśmy dumni, że pracownicy Wiener znaleźli się w gronie odznaczonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, a ich wysokie kompetencje oraz zaangażowanie w codzienną pracę na rzecz naszej branży zostały zauważone i docenione. Zarówno Andrzej Piorunowski, jak i Mariusz Maliszewski wnoszą ogromną wartość do naszej firmy dzięki swojej wysokiej etyce pracy oraz dbałości o najwyższe standardy w wypełnianiu codziennych obowiązków. Gratuluję wyróżnionym i życzę im dalszych sukcesów na zawodowej drodze – komentuje Adam Dwulecki, prezes Wiener.
PIU z nagrodą "Za zasługi dla ubezpieczeń” od 1996 r.
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) to organizacja, która zrzesza wszystkich ubezpieczycieli, działających w Polsce. PIU działa od 1990 r, a pierwsze wyróżnienia "Za zasługi dla ubezpieczeń” wręczono w 1996 r. Odznakę można przyznać osobie pracującej na rzecz ubezpieczeń, w tym pracownikom naukowym zajmującym się problematyką ubezpieczeniową lub szerzeniem wiedzy o ubezpieczeniach, które wniosły znaczący wkład w rozwój ubezpieczeń w Polsce.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.