Komunikaty PR

Nowy kombajn na piątkę: Jak to zrobić w firmie usługowej?

2019-09-04  |  08:35
Biuro prasowe

Nawet do 500 tys. zł dofinansowania może otrzymać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rolnik, który prowadzi działalność usługową i planuje wprowadzenie nowych technologii. Wsparcie finansowe z zewnątrz może być ważnym impulsem do wzniesienia firmy usługowej na wyższy poziom poprzez zakup nowoczesnych maszyn. Jakie inne czynniki mogą być kluczowe?

 

Po pierwsze: Czas to pieniądz

Jednym z rolników świadczących usługi jest Jakub Rybczak z pow. ostrzeszowskiego, który już od pięciu lat prowadzi firmę, jednocześnie prowadząc własne gospodarstwo. Produkcja ziemniaków, zbóż oraz kukurydzy to główne zadania, jakie na co dzień stoją przed rolnikiem. Łączenie pracy na własnym gospodarstwie z prowadzeniem działalności usługowej wymaga doskonałego gospodarowania czasem. Bez wątpienia jednym z czynników mających wpływ na sprawną pracę w trakcie żniw jest wykorzystanie nowoczesnego kombajnu. Dlatego też pan Jakub zdecydował się na modernizację swojego parku maszynowego

- Jednym z ważniejszych czynników, które braliśmy pod uwagę, kupując kombajn, była prostota konstrukcji maszyny. Zależało nam na tym, by kombajn działał w systemie pojedynczego bębna. W naszym regionie rolnicy oczekują, by zbierać i wykorzystywać słomę, która wymaga łagodnego traktowania. Wielu z naszych klientów docenia fakt, że jesteśmy w stanie temu sprostać – mówi Jakub Rybczak.

Przez ostatnie lata w firmie usługowej Jakuba Rybczaka wykorzystywano kombajn John Deere 1450 CWS. Sprawował się on na tyle dobrze, że przed zakupem kolejnej maszyny o decyzję było znacznie łatwiej. – Postanowiliśmy po raz kolejny zaufać tej marce – zaznacza pan Jakub, który ostatecznie zdecydował się na model W540i.

 

Po drugie: Bezpieczna poduszka finansowa

Kupno nowego kombajnu to duże wyzwanie dla każdego rolnika. Ponadto świadczący usługi musi obok wymagań i opinii klientów zwracać uwagę na rachunek ekonomiczny dwóch prowadzonych działalności. Dlatego tak ważne jest korzystne finansowanie.

- Przeanalizowaliśmy wraz z tatą różne opcje i wybór padł na John Deere Financial. Jako młody przedsiębiorca nie muszę stresować się pierwszym sezonem. Spłatę maszyny rozpocznę dopiero po żniwach 2020, dzięki czemu już znalazłem zlecenia, nie przejmując się tym, że od teraz muszę mieć środki na spłatę maszyny. Mogłem skupić się na pracy – dodaje rolnik.

Co ciekawe przy wyborze wariantu finansowania z karencją, spłatę można rozpocząć dopiero po żniwach w 2021 roku, a do momentu odbioru maszyny nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z finansowaniem.

- Wystarczający będzie też wkład własny na poziomie 15 proc., na poczet którego można zaliczyć dotację z Unii Europejskiej, jak w przypadku pana Jakuba. Tak wygodny system finansowania daje możliwość, by maszyna zaczęła zarabiać na siebie od razu. Zakup kombajnu nie musi więc być obciążeniem dla bieżącego budżetu i tym samym wstrzymywać innych inwestycji czy planów właściciela – mówi Paulina Anikowska z John Deere Financial.

 

Po trzecie: GPS w stałym użytku

Zmiana kombajnu na nowszy model oznacza też wzrost precyzji wykonywanej pracy.

- System GPS zastosowany w tym kombajnie pozwala odciążyć operatora, stworzyć mapę plonu, co ułatwia w przyszłości nawożenie. Dzięki temu mogę skupić się na pracy maszyny, nie martwiąc się tym, jaka jest jej dokładna droga. Dodatkowo system GPS mogę przenosić do innych maszyn, nawet tych starszych, podłączając dzięki systemowi Isobus – dodaje rolnik.

 

Po czwarte: Wygoda równie ważna

Dodatkowo w kombajnach serii W zastosowano szereg z rozwiązań, które pomogą zredukować zmęczenie podczas długich dni pracy i przy najtrudniejszych warunkach zbiorów. Przyciemniane szyby w całej kabinie, wąskie słupki narożne oraz ergonomicznie rozplanowane elementy sterujące zawsze zapewniają dobrą widoczność i pełną kontrolę nad maszyną.

Skórzany fotel z amortyzacją czy lodówka o pojemności 37 litrów ze specjalnymi miejscami na duże butelki czy obiad pozwala pracować w komforcie przez wiele godzin.

 

Po piąte: Wsparcie dealera

Nawet najlepsza maszyna potrzebuje bieżącej opieki i wsparcia serwisu. W trakcie żniw szybkość reakcji jest szczególnie ważna i ma bezpośredni wpływ na płynność pracy. – Wieloletnie doświadczenie i zaopatrzenie w części lokalnego dealera jest dla nas bardzo ważne, gdyż z jego pomocy już wcześniej korzystaliśmy i rzeczywiście miało to wpływ na nasze funkcjonowanie. Poza tym pierwsze uruchomienie powinno odbyć się wraz z pracownikami serwisu, którzy przeszkolą i doradzą, jak pracować, by maszyna służyła przez długie lata – dodaje pan Jakub.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader Biuro prasowe
2020-06-24 | 10:30

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

Commoditrader, dostępna w Polsce od czerwca duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Platforma Commoditrader, czyli
Rolnictwo UPRAWA PASOWA LEPSZA OD TRADYCYJNEJ ORKI
2020-06-17 | 13:00

UPRAWA PASOWA LEPSZA OD TRADYCYJNEJ ORKI

Choć technologia uprawy pasowej znana jest w Polsce już od ponad dekady, wielu rolników wciąż stosuje tradycyjne metody uprawy roli. Badania pokazują jednak, iż uprawa pasowa
Rolnictwo NANOTECHNOLOGIA W SŁUŻBIE ROLNICTWA
2020-06-16 | 16:00

NANOTECHNOLOGIA W SŁUŻBIE ROLNICTWA

Popularność nanotechnologii staje się coraz większa nie tylko w gospodarce i medycynie, ale również w innych dziedzinach życia człowieka, np. rolnictwie, stwarzając nowe

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Nastroje klientów na rynku motoryzacyjnym stopniowo się poprawiają. Powrót do normalności może potrwać nawet dwa lata

Sprzedaż samochodów zaczyna odbijać od dna. W czerwcu, jak wynika z najnowszych danych PZPM, była o 20,5 proc. niższa niż przed rokiem, podczas gdy majowa o 55 proc. gorsza w porównaniu do sytuacji z 2019 roku. W czasie pandemii znacząco spadł popyt na samochody premium. Z drugiej jednak strony była ona bodźcem do rozwoju przedsiębiorstw z określonych branż, w efekcie czego wzrosło zapotrzebowanie na samochody dostawcze i chłodnie. – Nastroje zakupowe w całej branży powinny wrócić do poziomu sprzed pandemii na przełomie sierpnia i września – ocenia Dariusz Olejnik, wiceprezes Kingsman Personal Finance.

Transport

Turystyka na skraju zapaści. Branża, by przetrwać, potrzebuje rządowego wsparcia przez najbliższy rok

Hotele i obiekty noclegowe mają minimalne obłożenie, wciąż sparaliżowana jest też turystyka przyjazdowa, przewoźnicy autokarowi, duże wydarzenia i targi. – Istnieje niebezpieczeństwo, że wiele firm i obiektów turystycznych zbankrutuje, bo jeżeli nie ma popytu, to nie będą w stanie pokryć kosztów – mówi Andrzej Hulewicz, wiceprezes Mazurkas Travel, i podkreśla, że za rok obraz branży może wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Jego zdaniem będzie ona potrzebować programów pomocowych jeszcze przez następny rok, żeby podnieść się z zapaści spowodowanej pandemią. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że jeszcze w lipcu zostanie przedstawiona ustawa z rozwiązaniami dla branży.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

IT i technologie

Pracodawcy w IT mają większy wybór kandydatów. Większość rekrutuje zdalnie

Aż 90 proc. firm z branży IT oferuje możliwość rekrutacji zdalnej z uwagi na pandemię koronawirusa. Wcześniej tylko 10 proc. pracodawców było gotowych przeprowadzić cały ten proces przez internet. Zmiana podejścia to odpowiedź na preferencje kandydatów. W obecnej sytuacji oczekują oni, że wśród dostępnych opcji będzie rekrutacja online.  Jednak – jak wynika z badań No Fluff Jobs – to niejedyne skutki pandemii dla rynku pracy w IT. Zmieniły się także priorytety poszukujących pracy i oczekiwania pracodawców.

Farmacja

8 proc. mieszkańców Europy ma alergię na jad owadów. Jedynym sposobem leczenia jest odczulanie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.