Komunikaty PR

Nowy kombajn na piątkę: Jak to zrobić w firmie usługowej?

2019-09-04  |  08:35
Biuro prasowe

Nawet do 500 tys. zł dofinansowania może otrzymać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rolnik, który prowadzi działalność usługową i planuje wprowadzenie nowych technologii. Wsparcie finansowe z zewnątrz może być ważnym impulsem do wzniesienia firmy usługowej na wyższy poziom poprzez zakup nowoczesnych maszyn. Jakie inne czynniki mogą być kluczowe?

 

Po pierwsze: Czas to pieniądz

Jednym z rolników świadczących usługi jest Jakub Rybczak z pow. ostrzeszowskiego, który już od pięciu lat prowadzi firmę, jednocześnie prowadząc własne gospodarstwo. Produkcja ziemniaków, zbóż oraz kukurydzy to główne zadania, jakie na co dzień stoją przed rolnikiem. Łączenie pracy na własnym gospodarstwie z prowadzeniem działalności usługowej wymaga doskonałego gospodarowania czasem. Bez wątpienia jednym z czynników mających wpływ na sprawną pracę w trakcie żniw jest wykorzystanie nowoczesnego kombajnu. Dlatego też pan Jakub zdecydował się na modernizację swojego parku maszynowego

- Jednym z ważniejszych czynników, które braliśmy pod uwagę, kupując kombajn, była prostota konstrukcji maszyny. Zależało nam na tym, by kombajn działał w systemie pojedynczego bębna. W naszym regionie rolnicy oczekują, by zbierać i wykorzystywać słomę, która wymaga łagodnego traktowania. Wielu z naszych klientów docenia fakt, że jesteśmy w stanie temu sprostać – mówi Jakub Rybczak.

Przez ostatnie lata w firmie usługowej Jakuba Rybczaka wykorzystywano kombajn John Deere 1450 CWS. Sprawował się on na tyle dobrze, że przed zakupem kolejnej maszyny o decyzję było znacznie łatwiej. – Postanowiliśmy po raz kolejny zaufać tej marce – zaznacza pan Jakub, który ostatecznie zdecydował się na model W540i.

 

Po drugie: Bezpieczna poduszka finansowa

Kupno nowego kombajnu to duże wyzwanie dla każdego rolnika. Ponadto świadczący usługi musi obok wymagań i opinii klientów zwracać uwagę na rachunek ekonomiczny dwóch prowadzonych działalności. Dlatego tak ważne jest korzystne finansowanie.

- Przeanalizowaliśmy wraz z tatą różne opcje i wybór padł na John Deere Financial. Jako młody przedsiębiorca nie muszę stresować się pierwszym sezonem. Spłatę maszyny rozpocznę dopiero po żniwach 2020, dzięki czemu już znalazłem zlecenia, nie przejmując się tym, że od teraz muszę mieć środki na spłatę maszyny. Mogłem skupić się na pracy – dodaje rolnik.

Co ciekawe przy wyborze wariantu finansowania z karencją, spłatę można rozpocząć dopiero po żniwach w 2021 roku, a do momentu odbioru maszyny nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z finansowaniem.

- Wystarczający będzie też wkład własny na poziomie 15 proc., na poczet którego można zaliczyć dotację z Unii Europejskiej, jak w przypadku pana Jakuba. Tak wygodny system finansowania daje możliwość, by maszyna zaczęła zarabiać na siebie od razu. Zakup kombajnu nie musi więc być obciążeniem dla bieżącego budżetu i tym samym wstrzymywać innych inwestycji czy planów właściciela – mówi Paulina Anikowska z John Deere Financial.

 

Po trzecie: GPS w stałym użytku

Zmiana kombajnu na nowszy model oznacza też wzrost precyzji wykonywanej pracy.

- System GPS zastosowany w tym kombajnie pozwala odciążyć operatora, stworzyć mapę plonu, co ułatwia w przyszłości nawożenie. Dzięki temu mogę skupić się na pracy maszyny, nie martwiąc się tym, jaka jest jej dokładna droga. Dodatkowo system GPS mogę przenosić do innych maszyn, nawet tych starszych, podłączając dzięki systemowi Isobus – dodaje rolnik.

 

Po czwarte: Wygoda równie ważna

Dodatkowo w kombajnach serii W zastosowano szereg z rozwiązań, które pomogą zredukować zmęczenie podczas długich dni pracy i przy najtrudniejszych warunkach zbiorów. Przyciemniane szyby w całej kabinie, wąskie słupki narożne oraz ergonomicznie rozplanowane elementy sterujące zawsze zapewniają dobrą widoczność i pełną kontrolę nad maszyną.

Skórzany fotel z amortyzacją czy lodówka o pojemności 37 litrów ze specjalnymi miejscami na duże butelki czy obiad pozwala pracować w komforcie przez wiele godzin.

 

Po piąte: Wsparcie dealera

Nawet najlepsza maszyna potrzebuje bieżącej opieki i wsparcia serwisu. W trakcie żniw szybkość reakcji jest szczególnie ważna i ma bezpośredni wpływ na płynność pracy. – Wieloletnie doświadczenie i zaopatrzenie w części lokalnego dealera jest dla nas bardzo ważne, gdyż z jego pomocy już wcześniej korzystaliśmy i rzeczywiście miało to wpływ na nasze funkcjonowanie. Poza tym pierwsze uruchomienie powinno odbyć się wraz z pracownikami serwisu, którzy przeszkolą i doradzą, jak pracować, by maszyna służyła przez długie lata – dodaje pan Jakub.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo JAK PRZYGOTOWAĆ ROŚLINY NA ZIMĘ, BY WIOSNĄ CIESZYĆ SIĘ PIĘKNYMI PLONAMI? Biuro prasowe
2019-11-18 | 15:00

JAK PRZYGOTOWAĆ ROŚLINY NA ZIMĘ, BY WIOSNĄ CIESZYĆ SIĘ PIĘKNYMI PLONAMI?

Choć zbiory roślin okopowych czy kukurydzy oraz uprawki przedsiewne są już zakończone, nie oznacza to końca pracy. Jeszcze przed zimą należy odpowiednio zadbać o pole, by na wiosnę
Rolnictwo Powierzchnia ziemi jest naszym największym zasobem
2019-10-21 | 13:00

Powierzchnia ziemi jest naszym największym zasobem

Między klimatem a sposobem użytkowania ziemi istnieją silne zależności. Opisuje je IPCC w swoim ostatnim Raporcie Specjalnym, przyjętym 7 sierpnia 2019 r. w Genewie przez rządy państw
Rolnictwo Promocje i nowości w ofercie dealerskiej sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl
2019-09-23 | 01:00

Promocje i nowości w ofercie dealerskiej sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl

Sklep rolniczy TwojaZagroda.pl nieustannie poszerza swoją ofertę dealerską. Klienci znajdą w ofercie sklepu ciągniki i maszyny rolnicze wielu topowych producentów. Wśród nich

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Europejska gospodarka nadal będzie spowalniać. Najbliższe miesiące pokażą, w jakim stopniu odbije się to na wzroście polskiego PKB

Gospodarka europejska hamuje i w najbliższych kwartałach będzie mieć problemy z utrzymaniem dodatniego wzrostu gospodarczego – prognozują analitycy BGK. Głównymi winowajcami są Chiny, których gospodarkę coraz bardziej obciążają napięcia handlowe oraz problemy branży motoryzacyjnej. Te dwa czynniki dotkliwie odczuwają zwłaszcza Niemcy. Pogarszająca się kondycja niemieckiej gospodarki jest głównym źródłem spowolnienia w strefie euro, co przekłada się też na tempo wzrostu polskiego PKB. Najbliższe miesiące pokażą, na ile krajowa gospodarka jest odporna na negatywne impulsy z zewnątrz.

Patronaty Newserii

Gala Złote Spinacze 2019

Prawo

Centralny Rejestr Beneficjentów Bezpośrednich ma pomóc walczyć z praniem brudnych pieniędzy. Za brak wpisu grozi kara miliona złotych

Co roku suma wypranych pieniędzy w skali globalnej może sięgać 2–5 proc PKB, czyli nawet 2 bln dol. W Polsce według różnych szacunków skalę problemu ocenia się na nieco ponad 1 proc. PKB. Utworzenie Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych ma zapobiegać zarówno praniu brudnych pieniędzy, jak i zmniejszyć ryzyko terroryzmu. Wszystkie polskie spółki handlowe mają obowiązek zgłosić do 13 kwietnia 2020 roku informacje o swoich tzw. beneficjentach rzeczywistych. Nowo powstające spółki mają na to 7 dni od zarejestrowania w KRS. Kary za spóźnienie sięgną miliona złotych.

 

Problemy społeczne

Trzykrotna zdobywczyni nagrody Emmy: Coraz więcej kobiet zajmuje stanowiska kierownicze. Także w Polsce mają dobre perspektywy

– Dziś coraz większa uwaga skupiona jest na kobietach i to jest wspaniałe – mówi Rita Cosby, amerykańska dziennikarka, która relacjonowała huragan Katrina, wojnę w Afganistanie, przeprowadzała wywiady z Jaserem Arafatem czy Slobodanem Miloševiciem. Choć jest jeszcze wiele barier do pokonania, kobiety częściej zajmują najważniejsze stanowiska w firmach i w polityce. Dziennikarka podkreśla, że niebawem możemy doczekać się pierwszej kobiety na stanowisku prezydenta USA. – Sukcesy kobiet dają przykład i motywacje kolejnym kobietom, a wzajemne wsparcie buduje silną więź na całe życie – podkreśla dziennikarka.

Konsument

1,5 mln dzieci w Polsce mieszka w tzw. chorych domach. Źle ogrzewane, zawilgocone i niedoświetlone budynki mają olbrzymi wpływ na ich zdrowie

Wilgoć, niska temperatura, brak światła i nadmierny hałas to cztery główne czynniki ryzyka istniejące w tzw. chorych domach. Dzieci, które mieszkają w złych warunkach, a jest ich ok. 1,5 miliona, ponadczterokrotnie częściej cierpią na astmę, alergie, kaszel, świszczący oddech czy atopowe zapalenie skóry. Na takie dolegliwości bardziej niż mieszkańcy bloków narażone są dzieci przebywające w domach jednorodzinnych na obszarach podmiejskich, bo większość takich budynków jest nieodpowiednio ogrzewana i niedoświetlona – wynika z V edycji raportu „Barometr zdrowych domów”, który powstał z inicjatywy Grupy VELUX.