Komunikaty PR

Samsung wprowadzi w Europie Open RAN z Vodafone UK

2021-06-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Vodafone UK wybiera firmę Samsung jako partnera w pierwszym w Europie komercyjnym wdrożeniu Open RAN na szeroką skalę w oparciu o technologię vRAN; Samsung wkracza do Europy ze swoimi najnowszymi rozwiązaniami 5G

 

SEUL, Korea 14 czerwca 2021 r. – Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że została wybrana na głównego dostawcę Open RAN dla Vodafone, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych. Celem partnerstwa jest wprowadzenie zarówno zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) w Wielkiej Brytanii, jak i najnowszych rozwiązań 4G i 5G, w tym Massive MIMO oraz innych technologii radiowych.

 

W ramach tej współpracy firma Samsung dostarczy swoje komercyjne rozwiązania vRAN oraz technologie radiowe zgodne z O-RAN, obejmujące zarówno niskie, jak i średnie zakresy częstotliwości. W pełni zwirtualizowana sieć RAN marki Samsung jest oparta na oprogramowaniu i działa przy użyciu gotowych serwerów komercyjnych (COTS), oferując funkcje i wydajność dorównujące tradycyjnym rozwiązaniom sprzętowym. Dzięki kontenerowej architekturze stworzonej z myślą o eksploatacji w chmurze sieć vRAN firmy Samsung umożliwia operatorom komórkowym bardziej elastyczne wdrożenia i większą wydajność zarządzania.

 

Jedną z głównych zalet tej rewolucyjnej architektury jest możliwość automatyzacji upraszczającej kompleksowe zarządzanie siecią. Dzięki vRAN firmy Samsung operatorzy mogą szybko reagować na zmieniające się wymagania w zakresie nowych i istniejących usług, minimalnie ingerując przy tym we wdrożenie. Samsung dostarczy również Vodafone UK swoje swoje technologie radiowe 5G zgodne ze standardem O-RAN, w tym najnowsze rozwiązania Massive MIMO, które zaliczane są do najlepszych na rynku.

 

– Firma Vodafone nie ustaje w wysiłkach na rzecz przewodzenia kolejnej fali transformacji cyfrowej w całej Europie, zapewniając szybką i niezawodną łączność dla wszystkich – mówi Johan Wibergh, dyrektor techniczny w Vodafone. – Zbudowana dzięki silnym partnerstwom sieć Open RAN jest kluczem do realizacji tych ambicji. Innowacyjne rozwiązania i fachowa wiedza firmy Samsung stanowią nieodłączną część fundamentu, na którym opiera się ta sieć przyszłości.

 

To pierwsza współpraca firmy Samsung z Vodafone. Samsung oferuje temu wiodącemu w Europie operatorowi swoją przeznaczoną do pracy w chmurze technologię zwirtualizowanej sieci RAN. W branży panuje powszechne przekonanie, że technologie zwirtualizowanych sieci RAN i O-RAN odegrają ważną rolę w rozwoju architektury sieci, co umożliwi wprowadzenie nowej generacji zastosowań i usług 5G. Firma Samsung, która jest liderem innowacji w obszarze vRAN, ostatnio zaprezentowała możliwość obsługi rozwiązań radiowych Massive MIMO o prędkości wielu gigabitów działających na serwerach COTS..

 

– Jesteśmy dumni, że współpraca z Vodafone – jednym z czołowych operatorów na świecie – dotyczy pierwszego skalowanego wdrożenia w Europie naszych pionierskich technologii 5G, w tym vRAN i O‑RAN – zapewnia Paul Kyungwhoon Cheun, President, Head of Networks Business w Samsung Electronics. – To ważny krok, ponieważ coraz więcej operatorów przechodzi na nowe technologie RAN, aby priorytetowo traktować środowisko użytkownika i wydajność. Nie zaprzestaniemy przewodzić innowacjom 5G, by sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów w zakresie wydajności, funkcjonalności i niezawodności.
 

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, technologii radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.