Samsung wprowadzi w Europie Open RAN z Vodafone UK
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
SEUL, Korea – 14 czerwca 2021 r. – Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że została wybrana na głównego dostawcę Open RAN dla Vodafone, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych. Celem partnerstwa jest wprowadzenie zarówno zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) w Wielkiej Brytanii, jak i najnowszych rozwiązań 4G i 5G, w tym Massive MIMO oraz innych technologii radiowych.
W ramach tej współpracy firma Samsung dostarczy swoje komercyjne rozwiązania vRAN oraz technologie radiowe zgodne z O-RAN, obejmujące zarówno niskie, jak i średnie zakresy częstotliwości. W pełni zwirtualizowana sieć RAN marki Samsung jest oparta na oprogramowaniu i działa przy użyciu gotowych serwerów komercyjnych (COTS), oferując funkcje i wydajność dorównujące tradycyjnym rozwiązaniom sprzętowym. Dzięki kontenerowej architekturze stworzonej z myślą o eksploatacji w chmurze sieć vRAN firmy Samsung umożliwia operatorom komórkowym bardziej elastyczne wdrożenia i większą wydajność zarządzania.
Jedną z głównych zalet tej rewolucyjnej architektury jest możliwość automatyzacji upraszczającej kompleksowe zarządzanie siecią. Dzięki vRAN firmy Samsung operatorzy mogą szybko reagować na zmieniające się wymagania w zakresie nowych i istniejących usług, minimalnie ingerując przy tym we wdrożenie. Samsung dostarczy również Vodafone UK swoje swoje technologie radiowe 5G zgodne ze standardem O-RAN, w tym najnowsze rozwiązania Massive MIMO, które zaliczane są do najlepszych na rynku.
– Firma Vodafone nie ustaje w wysiłkach na rzecz przewodzenia kolejnej fali transformacji cyfrowej w całej Europie, zapewniając szybką i niezawodną łączność dla wszystkich – mówi Johan Wibergh, dyrektor techniczny w Vodafone. – Zbudowana dzięki silnym partnerstwom sieć Open RAN jest kluczem do realizacji tych ambicji. Innowacyjne rozwiązania i fachowa wiedza firmy Samsung stanowią nieodłączną część fundamentu, na którym opiera się ta sieć przyszłości.
To pierwsza współpraca firmy Samsung z Vodafone. Samsung oferuje temu wiodącemu w Europie operatorowi swoją przeznaczoną do pracy w chmurze technologię zwirtualizowanej sieci RAN. W branży panuje powszechne przekonanie, że technologie zwirtualizowanych sieci RAN i O-RAN odegrają ważną rolę w rozwoju architektury sieci, co umożliwi wprowadzenie nowej generacji zastosowań i usług 5G. Firma Samsung, która jest liderem innowacji w obszarze vRAN, ostatnio zaprezentowała możliwość obsługi rozwiązań radiowych Massive MIMO o prędkości wielu gigabitów działających na serwerach COTS .
– Jesteśmy dumni, że współpraca z Vodafone – jednym z czołowych operatorów na świecie – dotyczy pierwszego skalowanego wdrożenia w Europie naszych pionierskich technologii 5G, w tym vRAN i O‑RAN – zapewnia Paul Kyungwhoon Cheun, President, Head of Networks Business w Samsung Electronics. – To ważny krok, ponieważ coraz więcej operatorów przechodzi na nowe technologie RAN, aby priorytetowo traktować środowisko użytkownika i wydajność. Nie zaprzestaniemy przewodzić innowacjom 5G, by sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów w zakresie wydajności, funkcjonalności i niezawodności.
Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, technologii radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.