Sky Investments, czyli novum w branży deweloperskiej
Na rynku pierwotnym panuje spora konkurencja i z pewnością nie wystarczy być solidnym, rzetelnym deweloperem działającym zgodnie z tzw. ustawą deweloperską. Klienci poszukujący nieruchomości dostrzegają, kto wnosi coś „ekstra” i stanowi novum w branży. Które firmy na poznańskich rynku można w ten sposób wyróżnić? Który deweloper potrafi ciekawie zwrócić uwagę swoją ofertą?
Czasami, by trafić do nowej grupy klientów, trzeba przełamać schemat – zaproponować ciekawe rozwiązanie projektowe, odświeżyć ofertę w danej lokalizacji, czy po prostu postawić na zupełnie nowe, może nawet nieoczywiste miejsce w kontekście nowej inwestycji mieszkaniowej. – Konkurencja na rynku pierwotnym jest coraz większa, a klient świadomy tego, czego oczekuje od firmy deweloperskiej. Dlatego start każdej naszej inwestycji poprzedza research i wiele dyskusji zespołu projektowego, sprzedażowego oraz inwestorów. Lubimy stawiać na rozwiązania klasyczne, ale nie boimy się również śmiałych decyzji – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Deweloper aktualnie realizuje 2 inwestycje: Rodzinne Podolany w Poznaniu oraz Nowy Gruszczyn, w gminie Swarzędz.
Wizytówką Sky Investments z pewnością jest kilkuetapowy projekt Rodzinne Podolany, zlokalizowany przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Łącznie powstanie tutaj 99 domów z ogrodami i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Trwa realizacja ostatniego, IV etapu, a prace zmierzają ku końcowi. Co ważne, do tej pory w granicach miasta brakowało nowych domów na sprzedaż, nie było też zbyt wiele dwupoziomowych mieszkań szeregowych z tarasami na dachu, jakie zaproponowała firma Sky. Dlatego nie może dziwić fakt, że od momentu premiery w styczniu 2019, osiedle Rodzinne Podolany zyskało dużą popularność i niemal wszystkie lokale są sprzedane. – To był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Zdecydował nowy, dotąd niedostępny na rynku pierwotnym typ zabudowy, dobra lokalizacja blisko Strzeszyna, ale też standard. Rodzinne Podolany to estetyka, bezpieczeństwo (osiedle zamknięte), pełna architektura (chodniki, oświetlenie, drogi wewnętrzne) i przemyślany układ pomieszczeń. Warto było zaproponować klientom coś więcej, niż jedynie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym – zauważa Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. Aktualnie budowane są szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. Podobnie, jak w poprzednich etapach Rodzinnych Podolan, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga wewnątrzosiedlowa.
Deweloper w ciekawy sposób postrzega też poznańskie przedmieścia. Gruszczyn w podpoznańskiej gminie Swarzędz to z pewnością świeża propozycja, w kontekście lokalizacji inwestycji. – Dąbrówka, Dopiewiec, Rokietnica, Suchy Las, czy nawet Zalasewo to miejscowości, w których powstało już sporo nowych domów, które można nabyć z oferty deweloperów. Ich ilość może nieco przytłaczać. Gruszczyn znajduje się równie blisko Poznania, co wspomniane Zalasewo, a oferuje bliższy kontakt z przyrodą. Jezioro Swarzędzkie to zaledwie 2 km jazdy rowerem od naszego osiedla, a Dolina Cybiny jest jeszcze bliżej. Nasza przewaga konkurencyjna to kameralny charakter inwestycji, ponieważ w Gruszczynie inwestycji deweloperskich jest mniej, niż w pozostałych lokalizacjach podmiejskich. To odważna decyzja, ale z pewnością słuszna, ponieważ klienci doceniają naszą ofertę Nowego Gruszczyna – analizuje Katarzyna Wyszyńska. Warto przypomnieć, że przy ulicy Katarzyńskiej w podpoznańskim Gruszczynie powstają dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami. W pierwszym etapie w czerwcu 2023 będzie gotowych 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, o powierzchni 135 i 141 mkw. To projekt, który będzie składać się z kilku etapów.
Dobre wyniki sprzedażowe inwestycji Rodzinne Podolany i spora popularność Nowego Gruszczyna potwierdzają, że obrany kierunek działania dewelopera Sky był słuszny. – Mamy w planach kolejny projekt, gdzie również nie ma wielu inwestycji deweloperskich. Warto podkreślić, że jest to lokalizacja w granicach Poznania – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.