Komunikaty PR

Sky Investments, czyli novum w branży deweloperskiej

2022-10-05  |  10:00
Biuro prasowe

Na rynku pierwotnym panuje spora konkurencja i z pewnością nie wystarczy być solidnym, rzetelnym deweloperem działającym zgodnie z tzw. ustawą deweloperską. Klienci poszukujący nieruchomości dostrzegają, kto wnosi coś „ekstra” i stanowi novum w branży. Które firmy na poznańskich rynku można w ten sposób wyróżnić? Który deweloper potrafi ciekawie zwrócić uwagę swoją ofertą?

 

Czasami, by trafić do nowej grupy klientów, trzeba przełamać schemat – zaproponować ciekawe rozwiązanie projektowe, odświeżyć ofertę w danej lokalizacji, czy po prostu postawić na zupełnie nowe, może nawet nieoczywiste miejsce w kontekście nowej inwestycji mieszkaniowej. – Konkurencja na rynku pierwotnym jest coraz większa, a klient świadomy tego, czego oczekuje od firmy deweloperskiej. Dlatego start każdej naszej inwestycji poprzedza research i wiele dyskusji zespołu projektowego, sprzedażowego oraz inwestorów. Lubimy stawiać na rozwiązania klasyczne, ale nie boimy się również śmiałych decyzji – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Deweloper aktualnie realizuje 2 inwestycje: Rodzinne Podolany w Poznaniu oraz Nowy Gruszczyn, w gminie Swarzędz.

 

Wizytówką Sky Investments z pewnością jest kilkuetapowy projekt Rodzinne Podolany, zlokalizowany przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Łącznie powstanie tutaj 99 domów z ogrodami i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Trwa realizacja ostatniego, IV etapu, a prace zmierzają ku końcowi. Co ważne, do tej pory w granicach miasta brakowało nowych domów na sprzedaż, nie było też zbyt wiele dwupoziomowych mieszkań szeregowych z tarasami na dachu, jakie zaproponowała firma Sky. Dlatego nie może dziwić fakt, że od momentu premiery w styczniu 2019, osiedle Rodzinne Podolany zyskało dużą popularność i niemal wszystkie lokale są sprzedane. – To był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Zdecydował nowy, dotąd niedostępny na rynku pierwotnym typ zabudowy, dobra lokalizacja blisko Strzeszyna, ale też standard. Rodzinne Podolany to estetyka, bezpieczeństwo (osiedle zamknięte), pełna architektura (chodniki, oświetlenie, drogi wewnętrzne) i przemyślany układ pomieszczeń. Warto było zaproponować klientom coś więcej, niż jedynie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym – zauważa Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. Aktualnie budowane są szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. Podobnie, jak w poprzednich etapach Rodzinnych Podolan, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga wewnątrzosiedlowa.

 

Deweloper w ciekawy sposób postrzega też poznańskie przedmieścia. Gruszczyn w podpoznańskiej gminie Swarzędz to z pewnością świeża propozycja, w kontekście lokalizacji inwestycji. – Dąbrówka, Dopiewiec, Rokietnica, Suchy Las, czy nawet Zalasewo to miejscowości, w których powstało już sporo nowych domów, które można nabyć z oferty deweloperów. Ich ilość może nieco przytłaczać. Gruszczyn znajduje się równie blisko Poznania, co wspomniane Zalasewo, a oferuje bliższy kontakt z przyrodą. Jezioro Swarzędzkie to zaledwie 2 km jazdy rowerem od naszego osiedla, a Dolina Cybiny jest jeszcze bliżej. Nasza przewaga konkurencyjna to kameralny charakter inwestycji, ponieważ w Gruszczynie inwestycji deweloperskich jest mniej, niż w pozostałych lokalizacjach podmiejskich. To odważna decyzja, ale z pewnością słuszna, ponieważ klienci doceniają naszą ofertę Nowego Gruszczyna – analizuje Katarzyna Wyszyńska. Warto przypomnieć, że przy ulicy Katarzyńskiej w podpoznańskim Gruszczynie powstają dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami. W pierwszym etapie w czerwcu 2023 będzie gotowych 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, o powierzchni 135 i 141 mkw. To projekt, który będzie składać się z kilku etapów.

 

Dobre wyniki sprzedażowe inwestycji Rodzinne Podolany i spora popularność Nowego Gruszczyna potwierdzają, że obrany kierunek działania dewelopera Sky był słuszny. – Mamy w planach kolejny projekt, gdzie również nie ma wielu inwestycji deweloperskich. Warto podkreślić, że jest to lokalizacja w granicach Poznania – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.