Sony wprowadza najmniejsze na świecie*1 laserowe projektory 3LCD
Firma Sony zaprezentowała najmniejsze na świecie projektory laserowe 3LCD WUXGA*1: VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51, które łączą zaawansowane cechy użytkowe z dużą jasnością i elastycznymi możliwościami montażu. Urządzenia są znakomitym wyborem do różnych zastosowań w biurach, edukacji, muzeach i centrach rozrywkowych.
Projektory VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 są kompaktowe i łatwe do montażu sufitowego w salach konferencyjnych i klasach. Oferują przesunięcie obiektywu w pionie rzędu +55%, co stanowi największą wartość wśród produktów z niewymienną optyką*1. Oba modele wyróżnia wyrafinowane wzornictwo i imponująca jasność: 6400 lumenów (7000 lumenów na środku) w przypadku projektora VPL-PHZ61 oraz 5300 lumenów (5800 lumenów na środku) w przypadku projektora VPL-PHZ51. Urządzenia wyświetlają krystalicznie czysty obraz, nawet w dobrze oświetlonych aulach i salach konferencyjnych, dzięki czemu usprawniają współpracę i ułatwiają komunikację.
Dzięki opracowanej przez Sony technologii Reality Creation służącej do przetwarzania, mapowania i analizy sygnału w czasie rzeczywistym projektory generują ostre i wyraźne obrazy, umożliwiające efektywną prezentację i wyświetlanie treści. Oba nowe modele obsługują sygnały wejściowe 4K 60p, co zapewnia zgodność, ze źródłami obrazu 4K. Wygląda on jeszcze lepiej dzięki technologii Reality Creation, która zwiększa ogólną ostrość, rozdzielczość i jakość wyświetlanych filmów, grafiki i napisów. Projektory nie wymagają skalera, podczas stosowania z innymi urządzeniami 4K, a ponadto obsługują funkcję Deep Colour złącza HDMI oraz standard HDCP 2.3. Nowa funkcja Reality Text poprawia również czytelność liter i precyzję linii podczas prezentacji z dużą ilością tekstu.
Projektory oferują zaawansowane, inteligentne ustawienia, które optymalizują parametry urządzenia odpowiednio do środowiska pracy. Nowa funkcja Bright View pozwala utrzymać kontrast i intensywność barw w jasnych pomieszczeniach. Kolejną nowością jest funkcja Ambiance, która mierzy jasność w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje ustawienia funkcji Bright View, wzmocnienia kolorów i funkcji Reality Creation. Dodatkowo we wprowadzanych modelach wykorzystano nowy materiał filtra, który eliminuje potrzebę czyszczenia przy użytkowaniu w klasach i salach konferencyjnych*2.
„Wielu naszych klientów ma trudności ze znalezieniem rozwiązania do wyświetlania obrazu, które oferowałoby zarówno dużą jasność, jak i zaawansowane funkcje poprawiające wygląd treści i ogólne wrażenia z użytkowania sprzętu. Nie chcemy zmuszać klientów do ustępstw. Dlatego, bazując na doświadczeniu w tworzeniu wszechstronnych projektorów laserowych, opracowaliśmy nowe rozwiązania oferujące kompaktowe rozmiary i zaawansowane funkcje. Projektory te wykorzystują światowej klasy osiągnięcia pod względem technologii, jakości i wzornictwa”, powiedział Robert Meakin, kierownik ds. produktów w Europie z działu Professional Displays & Solutions.
Inne cechy:
- Auto Light Output — czujnik oświetlenia otoczenia pozwala w nocy automatycznie sterować jasnością projektora, zmniejszając pobór energii
- Auto Power On — nowa funkcja Auto Power On włącza projektor po wykryciu sygnału wideo, a funkcja Auto Input Select samodzielnie wybiera źródło w następstwie wykrycia sygnału wideo
- Funkcja klonowania danych — pozwala użytkownikom kopiować ustawienia z jednego projektora na kolejne, korzystając z pamięci USB
- Konserwacja — nowa konstrukcja projektora umożliwia łatwiejsze wyjmowanie filtra, a zastosowanie nowego czujnika pozwala na informowanie użytkownika o konieczności czyszczenia filtra.
Modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51 będą dostępne na początku 2023 roku.
______________________________________________
*1. Na dzień 11 października 2022 roku (według badań Sony), spośród projektorów laserowych 3LCD WUXGA.
*2. W przypadku gdy gęstość pyłu wynosi 0,03 mg/m3, a czas pracy poniżej 10 500 h (1500 h/rok × 7 lat).

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.